To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #98,901 - 11/27/24 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 38,249 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fikwot FN501 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fikwot FN501Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test1 |
| Test #98,897 - 11/27/24 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 4,090 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk Extreme SSD 256 GB on Odroid Xu4 using SATA to USB adapter |
| Test #98,895 - 11/26/24 11:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,475 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk A2 |
| Test #98,893 - 11/26/24 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #98,892 - 11/26/24 8:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,623 |
| User: | samsung |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #98,890 - 11/26/24 6:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 32,599 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Rock 5B+ |
| Test #98,889 - 11/26/24 3:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 22,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | WDC WDS250G2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD BLUE SN550 250GB NVMe |
| Test #98,886 - 11/26/24 2:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,522 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung |
| Test #98,885 - 11/26/24 2:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk ExtremePro55AF |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk |
| Test #98,884 - 11/26/24 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #98,883 - 11/26/24 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,434 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #98,881 - 11/26/24 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Test |
| Test #98,879 - 11/26/24 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,208 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | New test gen3 |
| Test #98,876 - 11/26/24 12:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,217 |
| User: | mihi |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | intenso tx100 ssd 250GB on Pi 4 |
| Test #98,874 - 11/26/24 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,221 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | TF on rpi5 |
| Test #98,873 - 11/26/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd-card |
| Test #98,872 - 11/26/24 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 9,265 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | tes |
| Test #98,869 - 11/26/24 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 59,146 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | my ssd |
| Test #98,865 - 11/26/24 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,263 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #98,862 - 11/26/24 7:21 am | |
|---|---|
| Score: | 19,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |