To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #97,910 - 11/11/24 11:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,684 |
| User: | as |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Vicharak RK3588 AXON VO.3 LINUX |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | sa |
| Test #97,909 - 11/11/24 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,673 |
| User: | raffak |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Intel Optane |
| Test #97,908 - 11/11/24 8:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,850 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,907 - 11/11/24 8:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Banana Pi M5 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | emmc |
| Test #97,906 - 11/11/24 8:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia 256GB M.2 PCI-e NVME SSD |
| Test #97,905 - 11/11/24 5:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,029 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #97,903 - 11/11/24 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,188 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #97,902 - 11/11/24 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,930 |
| User: | alexjetonair |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P310SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial 512GB on Pi5 |
| Test #97,901 - 11/11/24 1:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,968 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB1T0HBLR-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,899 - 11/11/24 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,995 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | ProDesk 600 G3 MT |
| Device: | WDC PCSN520SDAPNUW-256G-1202 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme g3 on x86 |
| Test #97,897 - 11/11/24 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi5 NVMe |
| Test #97,891 - 11/11/24 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS1030 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS1030500GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,890 - 11/11/24 12:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,143 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Benutze eine SD Card mit 64 GB |
| Test #97,889 - 11/11/24 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,254 |
| User: | John |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Generic SD on BTT CB1 |
| Test #97,888 - 11/11/24 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 6,512 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SA400 + USB3 JMicron + PI4 |
| Test #97,887 - 11/11/24 11:00 am | |
|---|---|
| Score: | 4,006 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #97,885 - 11/11/24 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 38,823 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVL4256HBJD-00BLL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kempston 256GB |
| Test #97,878 - 11/11/24 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 9,364 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi4-OEM |
| Test #97,877 - 11/11/24 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 2,248 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #97,876 - 11/11/24 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,101 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Exrtreme PRO 128 GB SD card in Pi 2 Zero W |