To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #97,875 - 11/11/24 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,157 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST500LM012HN-M500MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #97,874 - 11/11/24 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 726 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32 GB EVO Select SD card in Pi Zero 2 W |
| Test #97,873 - 11/11/24 7:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,214 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #97,872 - 11/11/24 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,077 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SH32G on Pi 4B |
| Test #97,871 - 11/11/24 7:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,233 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung SD Card on Pi 4B |
| Test #97,870 - 11/11/24 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 36,650 |
| User: | Western SN520 |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-128G-1001 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Western Digtal PC SN520 NVMe SSD |
| Test #97,869 - 11/11/24 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 57,548 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2450NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kindata gen3 |
| Test #97,866 - 11/11/24 6:23 am | |
|---|---|
| Score: | 11,188 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team L5 3D Lite Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team L5Lite3D120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi |
| Test #97,862 - 11/11/24 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 38,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NX-1282280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rpi 5, NVMe 128 Gb |
| Test #97,860 - 11/11/24 6:02 am | |
|---|---|
| Score: | 4,812 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD quirks USB 3.0 |
| Test #97,858 - 11/11/24 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,706 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme pro |
| Test #97,856 - 11/11/24 2:15 am | |
|---|---|
| Score: | 34,718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | [A |
| Test #97,853 - 11/11/24 12:49 am | |
|---|---|
| Score: | 40,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,852 - 11/10/24 10:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,969 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 7600p Pro SSD Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Intel SSDPEKKF512G8L |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | M2 |
| Test #97,851 - 11/10/24 9:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM991 on Raspberry Pi 5 with Gen-3 enabled |
| Test #97,849 - 11/10/24 6:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 23,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | EliteDesk 705 G3 Desktop Mini |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | HP 700 G3_241110 |
| Test #97,848 - 11/10/24 6:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 28,247 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | MIR-B1000M |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Main Squeeze_241110 |
| Test #97,847 - 11/10/24 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,091 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 USB adapter |
| Test #97,841 - 11/10/24 5:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,199 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 |
| Test #97,840 - 11/10/24 5:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,900 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria Plus G3 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAPLUSG3SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |