To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #97,841 - 11/10/24 5:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,199 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 |
| Test #97,840 - 11/10/24 5:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,900 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria Plus G3 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAPLUSG3SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #97,835 - 11/10/24 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,069 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #97,833 - 11/10/24 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,155 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Dell Wyse 5070 TC |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #97,831 - 11/10/24 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,043 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DA403) |
| Board: | Dell Wyse 5070 TC |
| Device: | HP DA403 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC |
| Test #97,828 - 11/10/24 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,770 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #97,826 - 11/10/24 3:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,781 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIESSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SP SP256GB34A60M28 on Pi 5 Geekworm X1012 v1.2 NVMe SSD Shield |
| Test #97,823 - 11/10/24 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,822 - 11/10/24 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #97,818 - 11/10/24 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision WAVE Pro P |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-WAVEProP256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,814 - 11/10/24 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,653 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision WAVE Pro P |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-WAVEProP256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,813 - 11/10/24 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SDCIT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SDCIT |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 2 |
| Test #97,811 - 11/10/24 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 3,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SDCIT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SDCIT |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 1 |
| Test #97,808 - 11/10/24 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,128 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JE4S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 5a Samsung NVME |
| Test #97,806 - 11/10/24 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | sandisk 8gb sd card on Pi 3B |
| Test #97,803 - 11/10/24 9:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,012 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk cd card on pi 4 |
| Test #97,797 - 11/10/24 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SD128 |
| Class: | A1 C10 V60 U3 |
| Note: | Pi5 2GB on Lexar V60 SDcard |
| Test #97,783 - 11/10/24 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 42,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX Fury RGB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SFYRS500G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | disk1 |
| Test #97,775 - 11/10/24 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 38,758 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5802TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | boot pi5sala |
| Test #97,774 - 11/10/24 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 44,332 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria Plus G3 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAPLUSG3SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |