To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #97,285 - 11/1/24 11:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,173 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | unknown |
| Test #97,284 - 11/1/24 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,401 |
| User: | kevipie |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P300 NVME SSD on Pi 5 using 52Pi Armor Case With M.2 M-Key PCIE3.0 Adapter |
| Test #97,283 - 11/1/24 10:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,246 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,282 - 11/1/24 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,005 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate FireCuda Gaming Hybrid 3.5" |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate ST4000DX001-1CE168 |
| Class: | SSHD (3.5" SATA) |
| Test #97,281 - 11/1/24 10:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate FireCuda Gaming Hybrid 3.5" |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate ST4000DX001-1CE168 |
| Class: | SSHD (3.5" SATA) |
| Test #97,276 - 11/1/24 7:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi5 8gb - evo 990 |
| Test #97,275 - 11/1/24 7:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,535 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #97,272 - 11/1/24 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,065 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #97,271 - 11/1/24 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Hiksemi Wave SSD (HS-SSD-WAVE(N)) on Pi 4 using the Argon ONE M.2 enclosure (connects through USB 3 port) |
| Test #97,270 - 11/1/24 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,123 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SMTC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SMTC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | micro sd Patriot |
| Test #97,269 - 11/1/24 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 61,986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,265 - 11/1/24 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM6202TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #97,264 - 11/1/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,728 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fikwot FN501 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fikwot FN501Pro512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,244 - 11/1/24 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | mmc standar |
| Test #97,241 - 11/1/24 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 9,769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SSK PortableSSD128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #97,240 - 11/1/24 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 9,261 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac NVMeSSD250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,235 - 11/1/24 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 14,514 |
| User: | ponie |
| Brand: | VMware Virtualized Disk |
| Board: | VMware Virtual Platform |
| Device: | VMware VirtualSATAHardDrive |
| Class: | Virtual |
| Note: | vmware |
| Test #97,233 - 11/1/24 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 9,769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | VPCSB15GB |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sonyvaio |
| Test #97,232 - 11/1/24 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,017 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | AData USD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | orangepi2zero |
| Test #97,231 - 11/1/24 5:14 am | |
|---|---|
| Score: | 3,921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Rongpin King3399 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Onboard eMMC on King3399 (RK3399) |