To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #97,230 - 11/1/24 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 5,717 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS120G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WDS120G2G0B-00EPW0 on PI4 with USB3 |
| Test #97,224 - 10/31/24 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 77,322 |
| User: | raffak |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi5 |
| Test #97,220 - 10/31/24 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,716 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung MZNLN256HAJQ-00000 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SATA SSD |
| Test #97,218 - 10/31/24 7:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 77,660 |
| User: | raffak |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 - Pironman5 Case/NvmeShield - Intel Optane P1600X Series |
| Test #97,217 - 10/31/24 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Pro 2500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intel SSDSC2BF180A4L |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #97,216 - 10/31/24 6:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 646 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Cruzer Spark |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk CruzerSpark |
| Class: | USB Flash |
| Note: | trash |
| Test #97,215 - 10/31/24 6:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 77,818 |
| User: | raffak |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 - Pironman5 Shield - Intel Optane P1600X Series |
| Test #97,212 - 10/31/24 5:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,209 - 10/31/24 4:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit on Pi 5 |
| Test #97,208 - 10/31/24 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,240 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S501 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S501Q4TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | fanxiang 4TB on Raspberry Pi 5 - first try |
| Test #97,207 - 10/31/24 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,167 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi4-1GB-NO-OC |
| Test #97,206 - 10/31/24 3:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron MTFDKCD512QFM-1BD1AABLA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Laptop |
| Test #97,203 - 10/31/24 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,983 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #97,197 - 10/31/24 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,445 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Crucial MX500 SSD via SATA to USB adapter ( unknown brand ) |
| Test #97,196 - 10/31/24 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Pro LPX |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600PROLPX |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair SSD MP600 PRO LPX |
| Test #97,195 - 10/31/24 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,127 |
| User: | Renoria |
| Brand: | SSSTC CL4 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL4-4D256-Q79 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD PC SN740 256GB NVMe M.2 2242 |
| Test #97,190 - 10/31/24 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,685 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #97,188 - 10/31/24 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 52,626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZAL4256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | AMSUNG NVMe 256GB Gen3 speed |
| Test #97,185 - 10/31/24 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,521 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SC32G MicroSD on Rpi5 |
| Test #97,180 - 10/31/24 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 55,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S501 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S501Q2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |