To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #97,142 - 10/30/24 2:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 1 |
| Test #97,140 - 10/30/24 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 775 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #97,139 - 10/30/24 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,722 |
| User: | SimeonIgnatius98 |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS512GNVMeKIOXIA512GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | NVMe Benchmark #2 |
| Test #97,137 - 10/30/24 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #97,136 - 10/30/24 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,511 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #97,135 - 10/30/24 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 866 |
| User: | statesman |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk USB3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Curve USB 3.2 Gen 1 Flash Drive on Pi 400 |
| Test #97,134 - 10/30/24 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #97,128 - 10/30/24 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 53,662 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #97,125 - 10/30/24 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 52,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO4TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | samsung 990 pro nvme on rpi 5 |
| Test #97,120 - 10/30/24 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,464 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung 990 pro nvme on rpi 5 |
| Test #97,119 - 10/30/24 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 58,913 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Dell Precision Tower 5810 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,118 - 10/30/24 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 9,803 |
| User: | Tinyservers.eu |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SU650NS38 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Tinyservers.eu |
| Test #97,113 - 10/30/24 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,526 |
| User: | statesman |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64 gb on Pi 400 |
| Test #97,112 - 10/30/24 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 2,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #97,106 - 10/30/24 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 40,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S501 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S501Q2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,102 - 10/30/24 4:29 am | |
|---|---|
| Score: | 18,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,097 - 10/30/24 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 27,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE110S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #97,096 - 10/29/24 10:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Micro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MICRO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,091 - 10/29/24 8:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extrene 64GB Pi 5 |
| Test #97,090 - 10/29/24 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,205 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNS100128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |