To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #97,180 - 10/31/24 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 55,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S501 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S501Q2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,179 - 10/31/24 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 70,000 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test4 |
| Test #97,176 - 10/31/24 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 10,531 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SA510 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC BlueSA510M.222801000GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD |
| Test #97,175 - 10/31/24 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,967 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO microSDXC UHS-I Memory Card 128 GB on Pi 5 |
| Test #97,172 - 10/31/24 3:21 am | |
|---|---|
| Score: | 88,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Stealth GS77 12UGS |
| Device: | Samsung MZVL22T0HBLB-00B00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,170 - 10/31/24 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 32,975 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Pavilion x360 Convertible 14m-cd0xxx |
| Device: | Samsung MZNLN128HAHQ-000H1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Nvnme |
| Test #97,164 - 10/30/24 11:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,570 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV3S2000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,163 - 10/30/24 10:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,311 |
| User: | Tinyservers.eu |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SU650NS38 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Tinyservers.eu |
| Test #97,162 - 10/30/24 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #97,161 - 10/30/24 8:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #97,159 - 10/30/24 7:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,165 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair M.2 |
| Test #97,157 - 10/30/24 6:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 28,822 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket 4.0 Plus |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Sabrent SB-RKT4P-2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 Plus Sabrent model: SB-RKT4P-2TB |
| Test #97,155 - 10/30/24 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000T500SSD5 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #97,154 - 10/30/24 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Industrial (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SA32G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #97,152 - 10/30/24 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 666 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #97,150 - 10/30/24 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,037 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #97,149 - 10/30/24 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,546 |
| User: | ChosenCypher |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM991NVMeSamsung512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM991 NVMe 512GB on Raspberry Pi 5 |
| Test #97,148 - 10/30/24 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,227 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | test |
| Test #97,144 - 10/30/24 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,108 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #97,143 - 10/30/24 2:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,901 |
| User: | EricLEdberg |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | RPI 4 booted from an Inland USB housing with an Inland 256G NVMe drive |