To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,748 - 6/21/24 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 45,028 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP44L Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FPK001T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | deez-nuts |
| Test #89,741 - 6/21/24 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 798 |
| User: | xtrymind |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 64GB |
| Test #89,740 - 6/21/24 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #89,735 - 6/21/24 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 11,104 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Micron 2450NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,734 - 6/21/24 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 57,056 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket 4.0 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent Rocket4.0500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,731 - 6/21/24 4:17 am | |
|---|---|
| Score: | 507 |
| User: | PRSXFENG |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 3+ 1.0 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Netac P500 Standard on RPi CM3+Lite on Waveshare PoE Carrier Board |
| Test #89,730 - 6/21/24 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 61,198 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus |
| Test #89,726 - 6/21/24 3:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Extreme 32Gb |
| Test #89,725 - 6/21/24 2:35 am | |
|---|---|
| Score: | 2,108 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #89,721 - 6/20/24 11:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,719 - 6/20/24 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,257 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #89,717 - 6/20/24 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS500G2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,716 - 6/20/24 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,905 |
| User: | kene |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD 970 EVO Plus 250GB on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 Pcie #dtparam=pciex1_gen=3 |
| Test #89,715 - 6/20/24 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 1T NVME on Pi 5 using geekwork x1001 hat |
| Test #89,713 - 6/20/24 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #89,710 - 6/20/24 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,183 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ssd1 |
| Test #89,709 - 6/20/24 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Boot MicroSD, 2x Samsung 990 Pro 4TB on RPi with Pimoroni NVMe BASE DUO |
| Test #89,708 - 6/20/24 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | crucial 3.0 NVMe m.2 |
| Test #89,707 - 6/20/24 3:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,987 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intenso SSDSATAIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd over sata-usb adapter2 |
| Test #89,705 - 6/20/24 3:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,038 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd over sata-usb adapter, usb 3.0 |