To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,629 - 6/19/24 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 9,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #89,628 - 6/19/24 9:04 am | |
|---|---|
| Score: | 58,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,627 - 6/19/24 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 35,832 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | transcend |
| Test #89,623 - 6/19/24 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 51,698 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NX-5122280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingspec xn |
| Test #89,622 - 6/19/24 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | MonWick |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro microSDXC 256 GB on Pi 5B v1.0 running PiOSx64 |
| Test #89,621 - 6/19/24 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 913 |
| User: | MonWick |
| Brand: | Integral Courier |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Integral Courier |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Integral Courier 64 GB USB3 on Pi 5B v1.0 running PiOSx64 |
| Test #89,618 - 6/19/24 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 42,149 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston NV2 1TB 2280 NVMe on Pi 5 using GeeekPi N04 NVMe hat |
| Test #89,617 - 6/19/24 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 55,991 |
| User: | Mister J. |
| Brand: | SKHynix PC711 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix PC711HFS512GDE9X073N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspi 5 8gb + nvme 512gb |
| Test #89,616 - 6/19/24 3:37 am | |
|---|---|
| Score: | 43,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KINGSTON NV2 500GB |
| Test #89,615 - 6/19/24 3:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | x |
| Test #89,614 - 6/19/24 3:04 am | |
|---|---|
| Score: | 8,604 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 QVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD870QVO4TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung ssd |
| Test #89,612 - 6/19/24 1:37 am | |
|---|---|
| Score: | 956 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sudo rpi-eeprom-update -a |
| Test #89,611 - 6/19/24 12:38 am | |
|---|---|
| Score: | 38,970 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP44S Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM5FF3001T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TeamGroup MP44S 1TB on Pi 5 using Raspberry Pi M.2 Hat+ |
| Test #89,608 - 6/19/24 12:26 am | |
|---|---|
| Score: | 52,250 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310480GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,606 - 6/19/24 12:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | xeroxss |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | RF511-RF411-RF711 |
| Device: | Hitachi HTS545050A7E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Hitachi HDD on Gen2 Core i7 |
| Test #89,602 - 6/18/24 11:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,134 |
| User: | xeroxss |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Y300 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS480GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on core2 duo Lenovo Y300-9449 |
| Test #89,600 - 6/18/24 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,243 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN850 Series |
| Board: | StarBook |
| Device: | WDC WDS100T1X0E-00AFY0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PC |
| Test #89,597 - 6/18/24 9:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 568 |
| User: | xeroxss |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Orange Pi One |
| Device: | Hitachi HTS547550A9E384 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Hitachi 5K750-500 HTS547550A9E384 on SATA to USB adapter |
| Test #89,594 - 6/18/24 8:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD 980 Pro on Raspberry Pi 5 using Pimoroni NVME PCIE Base |
| Test #89,592 - 6/18/24 7:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,628 |
| User: | 01 |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM128GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | hailisih |