To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,663 - 6/19/24 6:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,043 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC511NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Test 4 |
| Test #89,659 - 6/19/24 5:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,983 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 NVMe on Pi 5 using Argon40 ONE v3 PCIe adapter |
| Test #89,658 - 6/19/24 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,064 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #89,655 - 6/19/24 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNS100128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #89,653 - 6/19/24 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus Raspberry pi 5 |
| Test #89,652 - 6/19/24 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,846 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PROwithHeatsink1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro on Pi5 |
| Test #89,648 - 6/19/24 4:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO Plus S2Pi |
| Test #89,646 - 6/19/24 2:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 1TB on Pi5 using Argon NEO 5 NVMe |
| Test #89,643 - 6/19/24 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd test |
| Test #89,642 - 6/19/24 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL200) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL200 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Test 1 |
| Test #89,641 - 6/19/24 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,005 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,640 - 6/19/24 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,649 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P1 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P1SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ls -la |
| Test #89,639 - 6/19/24 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 71,004 |
| User: | davb |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1A118GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Optane |
| Test #89,637 - 6/19/24 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #89,636 - 6/19/24 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,003 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #89,634 - 6/19/24 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 8,011 |
| User: | disk 1 |
| Brand: | Intel DC S3500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BB120G6R |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | disk 1 |
| Test #89,629 - 6/19/24 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 9,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #89,628 - 6/19/24 9:04 am | |
|---|---|
| Score: | 58,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,627 - 6/19/24 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 35,832 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | transcend |
| Test #89,623 - 6/19/24 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 51,698 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NX-5122280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingspec xn |