To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,594 - 6/18/24 8:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,902 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD 980 Pro on Raspberry Pi 5 using Pimoroni NVME PCIE Base |
| Test #89,592 - 6/18/24 7:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,628 |
| User: | 01 |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM128GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | hailisih |
| Test #89,590 - 6/18/24 6:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,976 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Micron 2450NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,584 - 6/18/24 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,056 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS512GMTS830S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | RPi 4B, Argon m2 sata enclosure, Transcend MTS830S SSD |
| Test #89,581 - 6/18/24 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,109 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6001T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,579 - 6/18/24 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 2 TB SSD on Pi4B using USB-A to USB-C cable |
| Test #89,578 - 6/18/24 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD870EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 870 evo |
| Test #89,577 - 6/18/24 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,022 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM991NVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,574 - 6/18/24 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 43,930 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Working NVMe HAT Test |
| Test #89,572 - 6/18/24 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | test 2 |
| Test #89,568 - 6/18/24 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 2,450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card Kingston Canvas Go Plus with Raspberry Pi 4B |
| Test #89,564 - 6/18/24 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 47,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX6000 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX6000PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Tortoise or Turtle (Gen3) |
| Test #89,561 - 6/18/24 7:33 am | |
|---|---|
| Score: | 2,143 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SMTC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SMTC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Testing nvme |
| Test #89,560 - 6/18/24 6:09 am | |
|---|---|
| Score: | 888 |
| User: | MonWick |
| Brand: | Integral Courier |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Integral Courier |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Integral Courier 64 GB on Pi 5 Model B v1.0 |
| Test #89,556 - 6/18/24 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 60,464 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair on Rpi5 |
| Test #89,555 - 6/18/24 2:50 am | |
|---|---|
| Score: | 31,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM991NVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PM991 ON pI5 |
| Test #89,552 - 6/18/24 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 47,152 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ128HBHQ-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,551 - 6/18/24 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 52,979 |
| User: | wesitos |
| Brand: | PNY CS1030 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS1030500GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PNY CS1030 500GB SSD on Raspberry Pi 5 using Geekworm x1012 Pcie |
| Test #89,550 - 6/17/24 9:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,909 |
| User: | sgosiaco |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC PCSN520NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN520 M.2 on Pi CM4 using Pinuora |
| Test #89,547 - 6/17/24 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,101 |
| User: | Esteban Jifcote |
| Brand: | Solidigm P44 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Solidigm SSDPFKKW512H7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Solidgm_P44Pro 512Mb on RPi5 8Gb using Pimironi NVME base |