To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,356 - 6/14/24 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 17,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | iMac16,2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS480GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | scandisk |
| Test #89,348 - 6/14/24 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 87,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2210 M.2 NVMe Series |
| Board: | Vivobook ASUSLaptop X1503ZA X1503ZA |
| Device: | Micron 2210MTFDHBA512QFD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,347 - 6/14/24 6:44 am | |
|---|---|
| Score: | 53,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 Evo Plus on Pi 5 |
| Test #89,346 - 6/14/24 6:16 am | |
|---|---|
| Score: | 51,846 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB256HAHQ-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,344 - 6/14/24 5:49 am | |
|---|---|
| Score: | 38,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN605 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN605256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,343 - 6/14/24 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 5,229 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | 1 |
| Test #89,340 - 6/14/24 5:33 am | |
|---|---|
| Score: | 30,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P5 Plus M.2 Series |
| Board: | MC12-LE0-00 |
| Device: | Crucial CT2000P5PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | p5plsu |
| Test #89,338 - 6/14/24 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 12,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A2000 M.2 Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | Kingston SA2000M8250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #89,337 - 6/14/24 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 40,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN740NVMeWD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,334 - 6/14/24 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 7,560 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #89,328 - 6/14/24 3:04 am | |
|---|---|
| Score: | 42,281 |
| User: | l00ter68 |
| Brand: | PNY CS1030 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS1030500GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | IsengardPNY-2 |
| Test #89,325 - 6/14/24 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 49,396 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #89,317 - 6/14/24 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | l00ter68 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | AsgardMicSD64 |
| Test #89,316 - 6/14/24 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 5,944 |
| User: | l00ter68 |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | MordorSATA256 |
| Test #89,313 - 6/14/24 1:45 am | |
|---|---|
| Score: | 13,009 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SDSSDA240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | [A |
| Test #89,312 - 6/14/24 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 6,632 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #89,311 - 6/14/24 1:13 am | |
|---|---|
| Score: | 50,120 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8100 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8100NP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,299 - 6/13/24 11:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,852 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,296 - 6/13/24 10:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #89,294 - 6/13/24 10:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,880 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red SN700 Series |
| Board: | NUC8i3BEK |
| Device: | WDC WDRedSN700500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD on NUC8i3 |