To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,287 - 6/13/24 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD-SN530-256GB on orangepi 3b |
| Test #89,286 - 6/13/24 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS500G2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SN550 NVMe on Pi 4 using ORICO M.2 adapter on USB 3 |
| Test #89,285 - 6/13/24 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,284 - 6/13/24 3:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,031 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SP M.2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | testssd |
| Test #89,283 - 6/13/24 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME m.2 |
| Test #89,282 - 6/13/24 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 481 |
| User: | gustav |
| Brand: | Kingston SD Digital (SDCIT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SDCIT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | kingston class 10 industrial on pi3b+ |
| Test #89,280 - 6/13/24 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 with poe+ hat and raspi 5 |
| Test #89,279 - 6/13/24 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,101 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | testing |
| Test #89,269 - 6/13/24 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Dell Wyse 5060 TC |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | aaa |
| Test #89,263 - 6/13/24 12:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,654 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 7600p Pro SSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKKF512G8L |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Intel 512GB NVMe |
| Test #89,262 - 6/13/24 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 969 |
| User: | gustav |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Class 10 sd card on pi3b+ |
| Test #89,261 - 6/13/24 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,240 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Random |
| Test #89,260 - 6/13/24 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,258 - 6/13/24 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,255 - 6/13/24 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 30,023 |
| User: | kbfifi |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Radxa Rock 5B, Evo 980 1Tb, Dietpi, performnce gov, max max |
| Test #89,254 - 6/13/24 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 6,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,253 - 6/13/24 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 6,414 |
| User: | kbfifi |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Radxa Rock 5B, Evo 980 1Tb, Dietpi, performnce gov |
| Test #89,251 - 6/13/24 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,033 |
| User: | rsoft |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SH32G uSD on Pi4B rev1.2 |
| Test #89,249 - 6/13/24 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,754 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR400) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR400 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #89,248 - 6/13/24 8:43 am | |
|---|---|
| Score: | 44,282 |
| User: | opt5 |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HBJD-00BH1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi |