To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,248 - 6/13/24 8:43 am | |
|---|---|
| Score: | 44,282 |
| User: | opt5 |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HBJD-00BH1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi |
| Test #89,247 - 6/13/24 8:42 am | |
|---|---|
| Score: | 36,887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ128HCHQ-00B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD |
| Test #89,239 - 6/13/24 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 46,240 |
| User: | Fossum |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | JuniBakken |
| Test #89,238 - 6/13/24 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 34,084 |
| User: | Fossum |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | JuniBakken |
| Test #89,237 - 6/13/24 4:46 am | |
|---|---|
| Score: | 40,909 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,229 - 6/13/24 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 14,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd |
| Test #89,226 - 6/13/24 2:41 am | |
|---|---|
| Score: | 622 |
| User: | Petr |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | generic Samsung card on Rpi4 |
| Test #89,225 - 6/13/24 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 901 |
| User: | Petr |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sandisk EVO on Rpi4 |
| Test #89,223 - 6/13/24 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 54,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | mupp |
| Test #89,221 - 6/13/24 12:34 am | |
|---|---|
| Score: | 67,177 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Mini 1TB on Raspberry M.2 Hat+ w/ Raspberry Pi 5 @ 2900MHz |
| Test #89,220 - 6/13/24 12:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #89,218 - 6/12/24 11:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #89,216 - 6/12/24 10:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,453 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 7600p Pro SSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intel SSDPEKKF256G8NVMeINTEL256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | unknown |
| Test #89,215 - 6/12/24 10:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,912 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,210 - 6/12/24 9:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Le Potato |
| Test #89,209 - 6/12/24 6:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,150 |
| User: | Kingpin |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 64GB USB 3.1 |
| Test #89,207 - 6/12/24 4:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,354 |
| User: | KK |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN770M500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Black SN770M on Pi5 using Raspberry Pi M.2 HAT+ |
| Test #89,206 - 6/12/24 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | rwrw |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk ultra A1 64gb on pi4 |
| Test #89,205 - 6/12/24 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix Gold P31 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHGP31-1000GM |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPi5-SSD Over USB3 |
| Test #89,204 - 6/12/24 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,482 |
| User: | Rustle |
| Brand: | SKHynix BC901 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC901NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Hynix BC901 on RPi 5 8Gb with x1003 |