To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #89,008 - 6/10/24 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 45,149 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P1 M.2 Series |
| Board: | Beelink Mini S PC |
| Device: | Crucial CT1000P1SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | N100 |
| Test #89,007 - 6/9/24 11:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 67,297 |
| User: | crucial NVMe on gee |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,004 - 6/9/24 9:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S542 Pro |
| Board: | NVIDIA Jetson Orin NX Engineering Reference Developer Kit |
| Device: | Fanxiang S542Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | n |
| Test #89,002 - 6/9/24 8:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 27,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kingston 128mb SSD (Dell OEM Bulk) |
| Test #89,001 - 6/9/24 7:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 67,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane 800p Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEK1W120GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Intel Optain on rPI5 NVME Hat |
| Test #88,998 - 6/9/24 6:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial T500 (500 GB) |
| Test #88,996 - 6/9/24 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 nvme m.2 pi5 (pcie3 enabled) Geekworm X1001 |
| Test #88,992 - 6/9/24 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,562 |
| User: | kbfifi |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Radxa 5B, Armbian, Evo 980 1TB 8.3W idle |
| Test #88,989 - 6/9/24 10:41 am | |
|---|---|
| Score: | 55,969 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #88,988 - 6/9/24 10:26 am | |
|---|---|
| Score: | 6,972 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPi-SSD |
| Test #88,987 - 6/9/24 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 41,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P5 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P5SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | crucial p5 |
| Test #88,986 - 6/9/24 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 11,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | test3 |
| Test #88,985 - 6/9/24 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,121 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung Plus SD Card |
| Test #88,984 - 6/9/24 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 6,035 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power eMMC (SPeMM) |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | SP SPeMM |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Rock 5a Emmc |
| Test #88,983 - 6/9/24 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 63,513 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial MP600 Mini 1TB |
| Test #88,982 - 6/9/24 8:08 am | |
|---|---|
| Score: | 512 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk 32GB microSD on RPi 3 |
| Test #88,980 - 6/9/24 7:47 am | |
|---|---|
| Score: | 22,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apple SM Series |
| Board: | MacBookAir6,2 |
| Device: | Apple SSDSM0512F |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Apple |
| Test #88,978 - 6/9/24 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 28,033 |
| User: | kbfifi |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 NVMe 1TB Radxa Rock 5B ondemand 85pct SSD resize |
| Test #88,970 - 6/9/24 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | pinano |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra microSD on Pi 4 |
| Test #88,969 - 6/9/24 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 50,954 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB256HAHQ-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | samsung on pi5 |