To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,970 - 6/9/24 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | pinano |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra microSD on Pi 4 |
| Test #88,969 - 6/9/24 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 50,954 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB256HAHQ-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | samsung on pi5 |
| Test #88,967 - 6/9/24 5:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,832 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #88,966 - 6/9/24 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #88,965 - 6/9/24 4:44 am | |
|---|---|
| Score: | 50,363 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,963 - 6/9/24 4:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,175 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #88,962 - 6/9/24 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 52,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,960 - 6/9/24 3:14 am | |
|---|---|
| Score: | 3,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,959 - 6/9/24 3:08 am | |
|---|---|
| Score: | 46,554 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,953 - 6/9/24 1:10 am | |
|---|---|
| Score: | 6,912 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Lexar SSDNS100128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Lexar NS100 on Pi 4 using Wavlink SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #88,951 - 6/9/24 12:55 am | |
|---|---|
| Score: | 53,216 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung on Pi 5 with geekworm x1003 |
| Test #88,948 - 6/8/24 9:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | SABERTOOTH X79 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsum Evo 850 on Intel Desktop |
| Test #88,947 - 6/8/24 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,685 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial 1TB Nvme on Raspberry 5 with PCIe 3 overclock. |
| Test #88,945 - 6/8/24 8:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,188 |
| User: | ComySens |
| Brand: | Corsair Force MP500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair ForceMP500 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Micron 2450 Pimoroni PCIe Base |
| Test #88,944 - 6/8/24 8:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSA6GM-016G-1006 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #88,942 - 6/8/24 8:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSA6GM-016G-1006 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #88,940 - 6/8/24 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,582 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS512GKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | kioxia512 |
| Test #88,938 - 6/8/24 3:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 32,621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A1000 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SA1000M8480G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | a1000 |
| Test #88,933 - 6/8/24 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,949 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #88,931 - 6/8/24 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,112 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | raspi |