To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,930 - 6/8/24 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 65,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,926 - 6/8/24 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 52,763 |
| User: | friedlik |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM620 |
| Test #88,923 - 6/8/24 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 59,579 |
| User: | mikemurphy99 |
| Brand: | Team MP44 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FPW004T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5server |
| Test #88,920 - 6/8/24 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 47,333 |
| User: | jimbob |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OPi 5Plus w/ NVMe |
| Test #88,919 - 6/8/24 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,598 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #88,916 - 6/8/24 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 13,314 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | usb_ssd_pny120 |
| Test #88,915 - 6/8/24 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 56,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC711 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFS512GDE9X081N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SKHynix HFS512GDE9X081N (OEM) NVMe on Pi 5 using Argon ONE V3 M.2 NVME PCIE Case |
| Test #88,914 - 6/8/24 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 7,998 |
| User: | Beeny |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Khadas VIM3 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Khdas VIM3 |
| Test #88,910 - 6/8/24 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 52,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,908 - 6/8/24 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 49,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung Evo960 on RPI5 GeekPi N4 breakout |
| Test #88,907 - 6/8/24 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 4,572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BGND3) |
| Board: | Beelink Mini S PC |
| Device: | Samsung BGND3 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | minipc |
| Test #88,903 - 6/8/24 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 65,871 |
| User: | mike91390 |
| Brand: | Corsair MP600 GS |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600GS |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 GS on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 Pcie |
| Test #88,902 - 6/8/24 6:08 am | |
|---|---|
| Score: | 66,913 |
| User: | mike91390 |
| Brand: | Corsair MP600 GS |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600GS |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 GS on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 Pcie |
| Test #88,900 - 6/8/24 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 12,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso JAJM600M128C |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #88,899 - 6/8/24 5:23 am | |
|---|---|
| Score: | 478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3 Model B Plus Rev 1.4 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Toshiba SD-C064UHS1BL5A microSDXC 64GB on Pi 3 Model B+ |
| Test #88,897 - 6/8/24 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 52,469 |
| User: | monty |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO Plus PCIe Gen3 NVMe M.2 SSD - 1TB, Pi 5, Pineboards HatDrive Bottom (Gen 3 enabled) |
| Test #88,894 - 6/8/24 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 55,177 |
| User: | savas |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | savas |
| Test #88,891 - 6/8/24 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 65,304 |
| User: | mike91390 |
| Brand: | Solidigm P44 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Solidigm SSDPFKKW010X7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | solidgm SSDPFKKW010X7 size: 953.87 on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 Pcie |
| Test #88,890 - 6/8/24 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 62,787 |
| User: | mike91390 |
| Brand: | Solidigm P44 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Solidigm SSDPFKKW010X7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | solidgm SSDPFKKW010X7 size: 953.87 on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 Pcie |
| Test #88,889 - 6/8/24 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 17,027 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Samsung MZVLQ1T0HALB-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Castor ODROID M1 |