To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,891 - 6/8/24 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 65,304 |
| User: | mike91390 |
| Brand: | Solidigm P44 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Solidigm SSDPFKKW010X7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | solidgm SSDPFKKW010X7 size: 953.87 on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 Pcie |
| Test #88,890 - 6/8/24 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 62,787 |
| User: | mike91390 |
| Brand: | Solidigm P44 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Solidigm SSDPFKKW010X7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | solidgm SSDPFKKW010X7 size: 953.87 on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 Pcie |
| Test #88,889 - 6/8/24 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 17,027 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Samsung MZVLQ1T0HALB-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Castor ODROID M1 |
| Test #88,885 - 6/8/24 12:55 am | |
|---|---|
| Score: | 44,053 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | cru |
| Test #88,884 - 6/8/24 12:00 am | |
|---|---|
| Score: | 52,619 |
| User: | DimaHv |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM6201TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | lexar nm620 1tb on Pi 5 using Pimoroni nvme board |
| Test #88,883 - 6/7/24 9:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,187 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSSD & RP5 |
| Test #88,882 - 6/7/24 9:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 21,069 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | SABERTOOTH X79 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 EVO on Intel |
| Test #88,881 - 6/7/24 9:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,019 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | RP5 & MicroSSD |
| Test #88,879 - 6/7/24 6:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,186 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,878 - 6/7/24 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Elements Portable HDD |
| Board: | WTR R1 |
| Device: | WDC WD160EDGZ-11B2DA0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | /mnt/storj/ |
| Test #88,877 - 6/7/24 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,891 |
| User: | chs |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD980 |
| Test #88,876 - 6/7/24 5:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,172 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,874 - 6/7/24 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,511 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVL2512HCJQ-00B00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,873 - 6/7/24 4:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 659 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #88,872 - 6/7/24 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | microcenter microsd on a pi5 |
| Test #88,871 - 6/7/24 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,763 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #88,869 - 6/7/24 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,287 |
| User: | ghost |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVL2512HCJQ-00BH1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro on Pi 5 |
| Test #88,864 - 6/7/24 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,413 |
| User: | isti |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung M2 nvme Wavesher M2 hattt |
| Test #88,863 - 6/7/24 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,000 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | ASUS Tinker Board 2-2S |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Silicon Power 256gb SSD using SATA to type c adpter with ASM1051E controller |
| Test #88,861 - 6/7/24 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN512) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN512 |