To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,857 - 6/7/24 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,615 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RPI5_Patriot_P310_240G |
| Test #88,856 - 6/7/24 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,473 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #88,855 - 6/7/24 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 46,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Orico J10 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Orico J10 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 Orico 1TB |
| Test #88,850 - 6/7/24 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 49,178 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ512HALU-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,846 - 6/7/24 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 57,670 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria Plus G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAPLUSG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia Exceria Plus G2 1TB |
| Test #88,839 - 6/7/24 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 38,804 |
| User: | Sublime Pi52 booting from NVME |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM991NVMeSamsung128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 with 52Pi N04 M.2 hat with PM991 NVMe Samsung 128GB |
| Test #88,838 - 6/7/24 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 38,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN730 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN730SDBQNTY-256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,837 - 6/7/24 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,772 |
| User: | Sublime Pi52 Before NVME |
| Brand: | Phison SD (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Phison SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi5 with 52Pi N04 M.2 hat with PM991 NVMe Samsung 128GB and booting from MicroSD Phison 16GB |
| Test #88,836 - 6/7/24 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 4,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,835 - 6/7/24 4:46 am | |
|---|---|
| Score: | 29,990 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | HP EliteDesk 800 G1 SFF |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 240G |
| Test #88,834 - 6/7/24 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 3,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S101 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Fanxiang S101256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi400 256GB fanxiang ssd on USB3 port |
| Test #88,833 - 6/7/24 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 41,003 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron MTFDKCD256TFK |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pauls |
| Test #88,826 - 6/7/24 2:16 am | |
|---|---|
| Score: | 38,475 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision E3000 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-E3000512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,824 - 6/7/24 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 65,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Mini 1TB on Raspberry M.2 Hat+ w/ Raspberry Pi 5 @ 2900MHz |
| Test #88,823 - 6/7/24 2:02 am | |
|---|---|
| Score: | 55,948 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 GS |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600GS |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 GS 1TB on Pimoroni M.2 PCIe Adapter w/ Raspberry Pi 5 |
| Test #88,813 - 6/6/24 7:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron MTFDKCD256TFK |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PaulSSD |
| Test #88,811 - 6/6/24 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro nvme |
| Test #88,810 - 6/6/24 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 21,014 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | SABERTOOTH X79 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 250 SSD on Ausus Mobo |
| Test #88,806 - 6/6/24 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU Standard PC (i440FX + PIIX, 1996) |
| Device: | QEMU QEMUHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | hello world |
| Test #88,805 - 6/6/24 12:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,974 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 GS |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600GS |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 GS 1TB on Raspberry M.2 Hat+ w/ Raspberry Pi 5 |