To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,803 - 6/6/24 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,719 |
| User: | bluefire8889 |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,795 - 6/6/24 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 67,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Mini 1TB on Raspberry M.2 Hat+ w/ Raspberry Pi 5 @ 2900MHz |
| Test #88,793 - 6/6/24 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 38,047 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 PCI3 |
| Test #88,791 - 6/6/24 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 56,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,789 - 6/6/24 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 12,446 |
| User: | mikerr |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SDSSDA120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SSD Plus 120GB with orico USB3 SATA adaptor on Pi5 |
| Test #88,788 - 6/6/24 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,624 |
| User: | mikerr |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB A1 u3 on a Pi5 |
| Test #88,787 - 6/6/24 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 9,056 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston SSD PI4 256GB |
| Test #88,786 - 6/6/24 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 12,917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | FriendlyElec NanoPC T6 |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #88,785 - 6/6/24 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 42,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | new |
| Test #88,783 - 6/6/24 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 38,523 |
| User: | Benzyme |
| Brand: | Samsung 970 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970Pro NVMe SSD on Pi5 using a 52Pi PCIe bottom adapter |
| Test #88,782 - 6/6/24 7:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | rpi3b |
| Test #88,781 - 6/6/24 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung |
| Test #88,780 - 6/6/24 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 51,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,775 - 6/6/24 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,903 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32GB uSD card on a Pi 5 |
| Test #88,772 - 6/6/24 5:23 am | |
|---|---|
| Score: | 48,775 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,770 - 6/6/24 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,245 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung PRO 128GB |
| Test #88,766 - 6/6/24 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 50,093 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD 970 EVO 1TB on Pi 5 Pimoroni NVMe Base |
| Test #88,764 - 6/6/24 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 62,378 |
| User: | km |
| Brand: | SKHynix Gold P31 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHGP31-1000GM |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SK Hynix Gold P31 1TB NVME on Raspberry Pi 5 4GB using Geekworm X1001 V1.1 PIP June 6 |
| Test #88,762 - 6/6/24 2:56 am | |
|---|---|
| Score: | 48,662 |
| User: | test |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #88,761 - 6/6/24 2:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |