To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,758 - 6/6/24 12:45 am | |
|---|---|
| Score: | 42,127 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS1030 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS1030500GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PNYTest2 |
| Test #88,757 - 6/6/24 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 32,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG Gammix S5 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData GAMMIXS5 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Adata 250GB |
| Test #88,756 - 6/6/24 12:33 am | |
|---|---|
| Score: | 31,831 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG Gammix S5 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData GAMMIXS5 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Adata 250GB |
| Test #88,752 - 6/5/24 6:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO Plus 2TB on Pi 5 using Pimoroni PIM699 NVMe Base |
| Test #88,751 - 6/5/24 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,659 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi5000 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Verbatim Vi5000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Verbatim Vi5000 |
| Test #88,749 - 6/5/24 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | test |
| Test #88,746 - 6/5/24 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,957 |
| User: | Rolie |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 8gb, pineberry nvme, Samsung 980 Pro, and some Sass!!! |
| Test #88,743 - 6/5/24 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 35,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS512GNVMeKIOXIA512GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | kioxa nvme ssd |
| Test #88,742 - 6/5/24 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,740 - 6/5/24 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #88,733 - 6/5/24 2:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,535 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Netac 3000 2280 NVME on Pi5 using Argon One M2 case wi |
| Test #88,722 - 6/5/24 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,718 - 6/5/24 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,777 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,693 - 6/5/24 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 20,200 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Kioxia KIOXIA-EXCERIASSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | kioxia |
| Test #88,692 - 6/5/24 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 34,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,687 - 6/5/24 9:57 am | |
|---|---|
| Score: | 8,658 |
| User: | smokingsnakes |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingston SA400 ssd using usb adapter |
| Test #88,684 - 6/5/24 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 52,888 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3256GNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | h |
| Test #88,682 - 6/5/24 9:20 am | |
|---|---|
| Score: | 37,986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM790 |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Lexar SSDNM790512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM790 on Orange Pi 5 Plus |
| Test #88,680 - 6/5/24 9:00 am | |
|---|---|
| Score: | 16,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3100TNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Gigabyte 1T SSD on Odroid M1 NVME |
| Test #88,679 - 6/5/24 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX Fury |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Kingston SHFS37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | HyperX SSD on OrangePI3LTS Sata to USB adpater |