To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,623 - 6/4/24 9:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P1 M.2 Series |
| Board: | Beelink Mini S PC |
| Device: | Crucial CT1000P1SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | N100 Mini PC |
| Test #88,621 - 6/4/24 8:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #88,618 - 6/4/24 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,930 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | WS Blue NVMe on Pi 5 with HAT |
| Test #88,615 - 6/4/24 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,532 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,609 - 6/4/24 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,321 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron MTFDKCD256TFK |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,607 - 6/4/24 5:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,165 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #88,606 - 6/4/24 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,098 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | testsd |
| Test #88,605 - 6/4/24 4:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,125 |
| User: | kioxia |
| Brand: | Kioxia Exceria NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Kioxia EXCERIASSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #88,600 - 6/4/24 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,572 |
| User: | opt5 |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 |
| Test #88,598 - 6/4/24 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,263 |
| User: | opt5 |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 |
| Test #88,597 - 6/4/24 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,209 |
| User: | DarkFiire |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | DarkFiire |
| Test #88,596 - 6/4/24 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kinston mSD card |
| Test #88,594 - 6/4/24 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,170 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM830 Series |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Samsung SSDPM830mSATA256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung model: SSD PM830 mSATA size: 238.47 GiB type: USB on orangepi zero 3 |
| Test #88,593 - 6/4/24 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,915 |
| User: | citizen34 |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Radxa ROCK 3C |
| Device: | Samsung PM9B1NVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM9B1 256GB NVMe SSD M.2 2230 PCIe on RADXA Rock 3C 2GB to NVMe adapter |
| Test #88,592 - 6/4/24 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,143 |
| User: | citizen34 |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.4 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Go ! Plus microSDXC 64GB on Raspberry Pi 3B+ 1GB using microSD card adapter |
| Test #88,589 - 6/4/24 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,530 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 32GBSanDisk |
| Test #88,588 - 6/4/24 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 49,609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM6202TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 Lexar 2TB PCIe Gen3 x2 enabled |
| Test #88,584 - 6/4/24 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #88,581 - 6/4/24 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 4,370 |
| User: | Kingpin |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung 128GB USB 3.1 Flash |
| Test #88,578 - 6/4/24 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 56,232 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDPCSN740SDDPTQD-1T00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WDC NVMe |