To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,682 - 6/5/24 9:20 am | |
|---|---|
| Score: | 37,986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM790 |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Lexar SSDNM790512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM790 on Orange Pi 5 Plus |
| Test #88,680 - 6/5/24 9:00 am | |
|---|---|
| Score: | 16,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3100TNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Gigabyte 1T SSD on Odroid M1 NVME |
| Test #88,679 - 6/5/24 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX Fury |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Kingston SHFS37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | HyperX SSD on OrangePI3LTS Sata to USB adpater |
| Test #88,678 - 6/5/24 8:50 am | |
|---|---|
| Score: | 27,190 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial CT1000P3SSD8 SSD on Orange Pi 5 Plus NVME |
| Test #88,676 - 6/5/24 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 50,043 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | intenso 240gb |
| Test #88,674 - 6/5/24 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,925 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | GondorNew128GB |
| Test #88,672 - 6/5/24 6:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Test #88,670 - 6/5/24 6:02 am | |
|---|---|
| Score: | 260 |
| User: | kuchen |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | RPi 3b MicroSD Intentso |
| Test #88,664 - 6/5/24 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk estreem microSD on Pi 4 |
| Test #88,653 - 6/5/24 3:46 am | |
|---|---|
| Score: | 28,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba XG3 M.2 Series |
| Board: | RK3588S OPi 5 Pro |
| Device: | Toshiba THNSN5256GPU7NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | toshiba |
| Test #88,651 - 6/5/24 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 10,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #88,650 - 6/5/24 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 7,155 |
| User: | bzyk |
| Brand: | Micron 1300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Micron 1300SATA256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | bzyk 3 |
| Test #88,646 - 6/5/24 2:00 am | |
|---|---|
| Score: | 47,823 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision WAVE P |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-WAVEP256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,643 - 6/5/24 12:49 am | |
|---|---|
| Score: | 10,975 |
| User: | magbe08 |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Orange Pi 5 plus running Armbian 24.5.1 (kernel 6.1.43) with eMMC module (64GB) |
| Test #88,632 - 6/4/24 10:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ |
| Test #88,631 - 6/4/24 10:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,550 |
| User: | kenzend |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rasberry Pi 5 + WD NV580 NVMe |
| Test #88,630 - 6/4/24 10:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,910 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | M2 gen3 |
| Test #88,627 - 6/4/24 9:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,643 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Inland TN436 512GB SSD on Pi 5 Using Pi M.2 HAT+ |
| Test #88,625 - 6/4/24 9:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,060 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,623 - 6/4/24 9:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P1 M.2 Series |
| Board: | Beelink Mini S PC |
| Device: | Crucial CT1000P1SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | N100 Mini PC |