To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,507 - 6/3/24 10:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,453 |
| User: | kenzend |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RP5 +SN580X 1TB |
| Test #88,505 - 6/3/24 10:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 59,843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,502 - 6/3/24 9:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,497 - 6/3/24 8:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,159 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNS100128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,491 - 6/3/24 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #88,490 - 6/3/24 7:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,753 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB256HAHQ-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,487 - 6/3/24 6:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,168 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SC401 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix SC401SATA256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #88,477 - 6/3/24 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,376 |
| User: | QuakerOates |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pineberry HatDrive! Bottom + Samsung 980 1TB NVMe |
| Test #88,476 - 6/3/24 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 66,142 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent Rocket 1 TB PCIe 3.0 (forced) NVME on Pi 5 using official m2 hat |
| Test #88,475 - 6/3/24 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,605 |
| User: | QuakerOates |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | NVMe Base Duo by Pimoroni + 2x 2TB Solidigm SSD/P44 Pro |
| Test #88,472 - 6/3/24 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,802 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #88,471 - 6/3/24 2:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,757 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron MTFDKCD256TFK |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Micron model: MTFDKCD256TFK SSD on Pi 5 using Waveshare PCIe TO M.2 HAT+ |
| Test #88,470 - 6/3/24 2:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent Rocket NVME on Pi 5 using official m2 hat |
| Test #88,467 - 6/3/24 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 942 |
| User: | tonyd |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | mm2 500gb |
| Test #88,466 - 6/3/24 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,207 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,464 - 6/3/24 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,821 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,463 - 6/3/24 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,958 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung 980 PRO 500Gb on Pi 5 Model B |
| Test #88,462 - 6/3/24 12:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #88,459 - 6/3/24 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,532 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64 GB on RPi 5 |
| Test #88,455 - 6/3/24 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 8,584 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | NVME 64Gb SSD on OP5P |