To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,454 - 6/3/24 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 19,918 |
| User: | Kingpin |
| Brand: | AData SU800 M.2 |
| Board: | ODYSSEY-X86J4105 |
| Device: | AData SU800NS38 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ADATA SU800 256GB M.2 SATA |
| Test #88,453 - 6/3/24 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 63,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 p3NVME |
| Test #88,452 - 6/3/24 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 61,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rocket 256gb nvme pci gen 3 |
| Test #88,451 - 6/3/24 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 35,896 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend |
| Test #88,446 - 6/3/24 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 63,474 |
| User: | mikemurphy99 |
| Brand: | Team MP44 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FPW004T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi 5 / Team MP44 |
| Test #88,444 - 6/3/24 5:38 am | |
|---|---|
| Score: | 3,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lenovo ThinkPad M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lenovo LENSE30512GMSP34MEAT3TA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | External Sata SSD on Pi4 |
| Test #88,442 - 6/3/24 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 2,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend64GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Lexar usb3.0 on pi4 |
| Test #88,441 - 6/3/24 5:16 am | |
|---|---|
| Score: | 6,676 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 1300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Micron 1300SATA256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | micron 1300 |
| Test #88,439 - 6/3/24 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 934 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Usb drive on pi4 |
| Test #88,437 - 6/3/24 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 40,547 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS1TMTE110Q |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend |
| Test #88,433 - 6/3/24 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 11,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK Portable NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSK M001128GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SSK USB SSD on Raspberry Pi 5 |
| Test #88,431 - 6/3/24 1:22 am | |
|---|---|
| Score: | 6,509 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,430 - 6/3/24 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 6,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,429 - 6/3/24 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 38,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,428 - 6/3/24 12:09 am | |
|---|---|
| Score: | 2,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (EZSD1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk EZSD1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #88,423 - 6/2/24 7:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,505 |
| User: | mikemurphy99 |
| Brand: | Team MP44 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FPW004T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 |
| Test #88,421 - 6/2/24 7:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,553 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN580500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SN580 500GB |
| Test #88,420 - 6/2/24 6:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,064 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPNPZ-256G-1114 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Acer 256GB |
| Test #88,419 - 6/2/24 6:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME pciex1 Gen 3 |
| Test #88,418 - 6/2/24 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,905 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro PLUS 256GB Micro SDXC |