To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,096 - 5/29/24 9:14 am | |
|---|---|
| Score: | 6,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Pi 4 on Argon One USB-m.2-Sata with WD Blue M.2 SSD, no quirks |
| Test #88,093 - 5/29/24 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 56,985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM790 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM7904TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM790 4TB on Pi 5 w/ Pimoroni NVME board |
| Test #88,091 - 5/29/24 5:19 am | |
|---|---|
| Score: | 39,326 |
| User: | tgtf |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | TVI7309X |
| Device: | WDC BlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Intel Celeron N5100Intel Celeron N5100 WD Blue SN570 500GB |
| Test #88,090 - 5/29/24 5:16 am | |
|---|---|
| Score: | 51,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNT256GLSKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #88,089 - 5/29/24 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 14,254 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT275MX300SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | USB-SSD |
| Test #88,086 - 5/29/24 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 7,319 |
| User: | friedlik |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung SSD T5 |
| Test #88,085 - 5/29/24 4:34 am | |
|---|---|
| Score: | 58,229 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN770M1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Gen3 |
| Test #88,082 - 5/29/24 4:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,918 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | USB-Adapter |
| Test #88,081 - 5/29/24 4:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | My_Stotage_and_setup_blah_blah_blah |
| Test #88,079 - 5/29/24 4:08 am | |
|---|---|
| Score: | 21,765 |
| User: | Petter |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec 128 gb NVMe M2 on OrangePi5 with 16gb ram |
| Test #88,078 - 5/29/24 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,983 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #88,077 - 5/29/24 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,486 |
| User: | friedlik |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB |
| Test #88,076 - 5/29/24 3:12 am | |
|---|---|
| Score: | 3,822 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | mia-sd |
| Test #88,075 - 5/29/24 2:35 am | |
|---|---|
| Score: | 624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | nvmetest |
| Test #88,071 - 5/28/24 11:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,388 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW256HEHP-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,070 - 5/28/24 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | opti5 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi |
| Test #88,069 - 5/28/24 11:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,619 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | nvme on RPi5 |
| Test #88,064 - 5/28/24 10:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,545 |
| User: | glowingburrito |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 250gb 970 Evo |
| Test #88,062 - 5/28/24 10:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,168 |
| User: | optimoxpi |
| Brand: | Patriot P210 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot P210256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | rpi |
| Test #88,061 - 5/28/24 10:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,513 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |