To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,134 - 5/29/24 10:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,849 |
| User: | fsiler |
| Brand: | HP eMMC (DV425) |
| Board: | Orange Pi 5B |
| Device: | HP DV425 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Orange Pi 5B builtin flash, Rockchip Ubuntu 24.04 |
| Test #88,133 - 5/29/24 10:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,212 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sk hynix bc711 128GiB using pi m.2 hat+ |
| Test #88,132 - 5/29/24 9:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,406 |
| User: | steingate9 |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Micron 2450NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | AMZ 2 NVME on OrangePi3B |
| Test #88,130 - 5/29/24 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,943 |
| User: | Japar |
| Brand: | Kodak X200 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kodak SSDX200256GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Sidman inc. |
| Test #88,129 - 5/29/24 6:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,404 |
| User: | Jay10102 |
| Brand: | Hikvision WAVE Pro P |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-WAVEProP1024G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Hikvision HS-SSD-WAVE Pro P |
| Test #88,125 - 5/29/24 5:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,073 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPNPZ-256G-1114 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ll |
| Test #88,124 - 5/29/24 5:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,511 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KIOXIA-EXCERIASSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Adata |
| Test #88,123 - 5/29/24 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #88,122 - 5/29/24 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | amal |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ScanDisk Ultra 64 GB |
| Test #88,118 - 5/29/24 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | PI 5 Microcenter SDCard |
| Test #88,117 - 5/29/24 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,663 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SC311 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix SC311SATA256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #88,116 - 5/29/24 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | uname -a |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk - Model: SR64G Class: A2 Class 10 V30 U3 |
| Test #88,115 - 5/29/24 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,416 |
| User: | kriegermetal |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZAL4256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM9B1 256GB RPi 5 Official M.2 Hat PCIe1x Gen 3 |
| Test #88,112 - 5/29/24 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,104 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent Rocket 4.0 on Pi 5 |
| Test #88,110 - 5/29/24 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,008 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston KC2500 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SKC2500M8250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,103 - 5/29/24 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 42,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC511NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Hynix NVME on PI5 |
| Test #88,102 - 5/29/24 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 44,699 |
| User: | ssdwd1tbrpi5 |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssdwd1tbrpi5 |
| Test #88,100 - 5/29/24 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Raspberry Pi 4B booting from Lexar JumpDrive in USB 3.0, testing PNY 64GB FIT in USB 3.0 |
| Test #88,098 - 5/29/24 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD-Maxtor-Pi4 |
| Test #88,097 - 5/29/24 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 4,152 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Pi 4 on USB-M.2-Sata WD Blue SSD running 2 storj nodes in parallel |