To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #88,061 - 5/28/24 10:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,513 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,060 - 5/28/24 9:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,058 - 5/28/24 9:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,823 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NE-1282280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,057 - 5/28/24 9:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-1342-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent Rocket |
| Test #88,054 - 5/28/24 7:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,852 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | aliexpress |
| Test #88,053 - 5/28/24 7:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,925 |
| User: | Lavender |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PROwithHeatsink1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMe PCIe 3.0 |
| Test #88,051 - 5/28/24 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,237 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | samsung on pi 5 pce3 |
| Test #88,049 - 5/28/24 4:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,250 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test 1 |
| Test #88,048 - 5/28/24 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 67,151 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,046 - 5/28/24 2:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 241 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #88,044 - 5/28/24 1:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,049 |
| User: | zest2a |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPNPZ-256G-1114 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test2 |
| Test #88,041 - 5/28/24 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,753 |
| User: | Kolcun |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 Pro 1TB on Pi 5 using Geekworm X1002 nvme hat |
| Test #88,037 - 5/28/24 11:57 am | |
|---|---|
| Score: | 52,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD-N |
| Test #88,035 - 5/28/24 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 61,021 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | gen3 |
| Test #88,033 - 5/28/24 11:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,598 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #88,031 - 5/28/24 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 3,049 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #88,029 - 5/28/24 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 53,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310480GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1x SSD disk Patriot P310 480 GB on Pi5 using Pomoroni |
| Test #88,028 - 5/28/24 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 50,995 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM6202TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM620 |
| Test #88,021 - 5/28/24 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 51,123 |
| User: | mranest |
| Brand: | AData Legend 700 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND700 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ADATA Legend 700 on Pi 5 using Pimoroni NVMe Base |
| Test #88,020 - 5/28/24 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 64,189 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Micron Crucial P3 500G |