To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,883 - 5/25/24 9:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,584 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Timetec MS56 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Timetec MS56 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TimeTech on Raspberry Pi 5 with Raspberry Pi M.2 HAT+ |
| Test #87,878 - 5/25/24 6:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,992 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SP M.2 PCIe Gen 3 SSD 512Gb |
| Test #87,876 - 5/25/24 5:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,362 |
| User: | VortexYJ |
| Brand: | Timetec MS57 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Timetec 35TTTN2242GE3P-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | canakit 1tb nvme on raspberry pi 5 with m.2 hat+ |
| Test #87,875 - 5/25/24 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,124 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #87,873 - 5/25/24 4:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 30,094 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 665p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKNW512G8H |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Intel NVMe |
| Test #87,871 - 5/25/24 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,541 |
| User: | Lavender-pi |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32GB SD card |
| Test #87,869 - 5/25/24 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,197 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,868 - 5/25/24 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 28,165 |
| User: | RAMD |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 Test |
| Test #87,867 - 5/25/24 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 927 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #87,865 - 5/25/24 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,002 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #87,864 - 5/25/24 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston eMMC (PJ303) |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | Kingston PJ303 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #87,860 - 5/25/24 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,598 |
| User: | mcowger |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics SD Card 64GB on Pi 5 |
| Test #87,859 - 5/25/24 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,857 - 5/25/24 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green SN350 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDGreenSN350250GB2G0C |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,856 - 5/25/24 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green SN350 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDGreenSN350250GB2G0C |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,853 - 5/25/24 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,935 |
| User: | MikeyD810 |
| Brand: | Sabrent Rocket 4.0 Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-RKT4P-500 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent Rocket 4 Plus on Pi 5 using Pineberry HatDrive! Bottom |
| Test #87,851 - 5/25/24 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 2,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSA6GM-016G-1006 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #87,850 - 5/20/24 1:49 am | |
|---|---|
| Score: | 56,155 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,847 - 5/20/24 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | default sd card |
| Test #87,845 - 5/20/24 1:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Adata |