To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,844 - 5/20/24 12:25 am | |
|---|---|
| Score: | 57,696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison (OEM) M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Phison PSELN128GA87MC0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,841 - 5/19/24 8:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,563 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN600 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN600Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Ediloca EN600 PRO SSD 256GB PCIe w/ Geekworm X1001 PCIe M.2 Board Raspberry Pi5 64bit Lite OS |
| Test #87,840 - 5/19/24 7:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,989 |
| User: | franzio |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 256 (MB-MC256KA/EU) on Pi5 |
| Test #87,839 - 5/19/24 7:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 847 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | slow old SD card on Pi 5 |
| Test #87,838 - 5/19/24 6:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,837 - 5/19/24 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,725 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P310 on Pi 5 |
| Test #87,836 - 5/19/24 5:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 887 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #87,834 - 5/19/24 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Test #87,831 - 5/19/24 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,828 - 5/19/24 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,020 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,827 - 5/19/24 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,266 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #87,825 - 5/19/24 4:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,039 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,822 - 5/19/24 4:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel MEMPEK1J032GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,820 - 5/19/24 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 30,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 665p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKNW512G8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #87,818 - 5/19/24 4:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,246 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A2000 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SA2000M8500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,810 - 5/19/24 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,897 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,808 - 5/19/24 3:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,599 |
| User: | Gnitset |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #87,804 - 5/19/24 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,803 - 5/19/24 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,876 |
| User: | Gnitset |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,802 - 5/19/24 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,601 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |