To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,937 - 5/26/24 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,968 |
| User: | L$M |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | waveshare M.2 Hat + W/D sn530 256G SSD nvme/ pi-5 multiple installs this board. |
| Test #87,935 - 5/26/24 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,153 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #87,931 - 5/26/24 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,896 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310960GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,929 - 5/26/24 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN530 on Pi 5 using PineBerry HatDrive ai |
| Test #87,925 - 5/26/24 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Test #87,924 - 5/26/24 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,014 |
| User: | lsdkfjghdkfjghsdklf |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | skjfhasdfkj |
| Test #87,919 - 5/26/24 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,957 |
| User: | MarkC |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P300 M2. PCIe 512GB on Raspberry Pi 8GB in Argon NEO 5 NVMe case |
| Test #87,917 - 5/26/24 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 67,081 |
| User: | gg |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial Nvme |
| Test #87,916 - 5/26/24 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,508 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RPi5 SSD 980 MVMe pcie3 |
| Test #87,909 - 5/26/24 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 128 GB on a Pi 5 |
| Test #87,903 - 5/26/24 10:09 am | |
|---|---|
| Score: | 8,922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210B-CG Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Realtek RTL9210B-CG |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD USB3 |
| Test #87,902 - 5/26/24 9:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #87,901 - 5/26/24 8:47 am | |
|---|---|
| Score: | 12,781 |
| User: | MadmaxTJ |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sample |
| Test #87,900 - 5/26/24 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 50,039 |
| User: | MarkC |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310960GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P310 960GB on Pi5 in Argon One V3 M.2 NVME Case |
| Test #87,899 - 5/26/24 7:50 am | |
|---|---|
| Score: | 39,750 |
| User: | ddsf |
| Brand: | Kingston OEM RBU-SNS M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston RBUSNS8154P3256GJ3 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | fff |
| Test #87,895 - 5/26/24 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 43,133 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspbery Pi M.2 HAT+ dtparam=pciex1_gen=3 |
| Test #87,891 - 5/26/24 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 45,538 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba XG6 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba KXG6AZNV512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Tpshiba 512GB on Pimoroni NVMe Base with Raspberry Pi 5 |
| Test #87,889 - 5/26/24 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 46,390 |
| User: | pyth |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE220S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend PCIe SSD 220S in 2.6 GHz Pi 5 using pimoroni NVMe base pci gen 3 |
| Test #87,887 - 5/26/24 12:47 am | |
|---|---|
| Score: | 48,228 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 1TB On nvme HAT for Raspberry PI 5 |
| Test #87,885 - 5/25/24 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix Platinum P41 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHPP41-2000GM |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | gogo |