To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,800 - 5/19/24 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 24,262 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston NV2 SSD on Pi 5 using S2Pi NVMe adapter hat |
| Test #87,799 - 5/19/24 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,496 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston NV2 500GB SSD on Pi 5 using S2Pi NVMe hat |
| Test #87,798 - 5/19/24 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,911 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card on Pi5 |
| Test #87,797 - 5/19/24 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 61,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,795 - 5/19/24 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,793 - 5/19/24 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 51,779 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,791 - 5/19/24 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 26,640 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orangekipper |
| Test #87,789 - 5/17/24 1:07 am | |
|---|---|
| Score: | 40,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | QEMU QEMUHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | WD |
| Test #87,788 - 5/17/24 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (DELL1) |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | Kingston DELL1 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #87,786 - 5/17/24 12:32 am | |
|---|---|
| Score: | 29,238 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG30ZMT128GTOSHIBA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | test |
| Test #87,785 - 5/17/24 12:32 am | |
|---|---|
| Score: | 27,917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD |
| Test #87,780 - 5/16/24 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (DELL1) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston DELL1 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #87,777 - 5/16/24 9:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NX-1TB2280 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | King Spec NX Series |
| Test #87,769 - 5/16/24 7:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,055 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | cytron makerdisk |
| Test #87,766 - 5/16/24 5:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,764 - 5/16/24 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,763 - 5/16/24 4:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,623 |
| User: | dharma |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus on Pi 5 using Pimoroni NVme board (PCIe 3 Mode) |
| Test #87,759 - 5/16/24 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,544 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PROwithHeatsink1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,756 - 5/16/24 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,890 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB256HBHQ-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,753 - 5/16/24 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,155 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston KC2500 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SKC2500M8250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme0n1 |