To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,723 - 5/16/24 2:56 am | |
|---|---|
| Score: | 50,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,722 - 5/16/24 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 35,445 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Gen 3 Speed test |
| Test #87,720 - 5/16/24 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 51,406 |
| User: | GeneralDenial |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM9B1NVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi 5 - Samsung PM9B1 256GB M.2 PCI-e NVME SSD Gen=3 |
| Test #87,710 - 5/15/24 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,169 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | cytron Makerdisk |
| Test #87,709 - 5/15/24 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #87,708 - 5/15/24 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,098 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microSD] |
| Test #87,705 - 5/15/24 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,536 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus 1TBCT1000P3PSSD8 on Raspberry Pi 5 8GB Argon NEO 5 NVMe Case |
| Test #87,704 - 5/15/24 3:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,190 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | HP EliteDesk 800 G3 DM |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #87,701 - 5/15/24 3:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HBJD-00BH1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #87,698 - 5/15/24 1:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung - Model: ED4QT Sasza |
| Test #87,697 - 5/15/24 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 960 EVO NVMe SSD on Pi 4 using Sabrent NVMe to USB adapter |
| Test #87,691 - 5/15/24 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,412 |
| User: | ssd benchmark |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd benchmark |
| Test #87,678 - 5/15/24 11:34 am | |
|---|---|
| Score: | 59,071 |
| User: | pK |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 with Crucial P3 2TB and X1001 |
| Test #87,676 - 5/15/24 11:27 am | |
|---|---|
| Score: | 39,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 2TB SSD Crucial PCI3 |
| Test #87,674 - 5/15/24 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 2TB SSD |
| Test #87,669 - 5/15/24 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 39,944 |
| User: | milinka |
| Brand: | Lexar NM710 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM710500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,667 - 5/15/24 10:57 am | |
|---|---|
| Score: | 63,239 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,664 - 5/15/24 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 47,044 |
| User: | pK |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | x1001 Pi5 Crucial P3 |
| Test #87,662 - 5/15/24 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 3,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DF401) |
| Board: | Rockchip RK3318 Box |
| Device: | HP DF401 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #87,658 - 5/15/24 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |