To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,752 - 5/16/24 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fikwot FN501 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fikwot FN501Pro1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,750 - 5/16/24 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,055 |
| User: | mpborgman |
| Brand: | Kingston Fury Renegade |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SFYRD2000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston Fury Renegade 2Tb on rpi 5 8Gb |
| Test #87,749 - 5/16/24 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 43,331 |
| User: | xentricone |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SN570 on Pi 5 using Pimoroni NVMe Base |
| Test #87,745 - 5/16/24 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 7,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #87,744 - 5/16/24 11:14 am | |
|---|---|
| Score: | 49,718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 665p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKNW020T8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | intel 660p 2TB |
| Test #87,743 - 5/16/24 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #87,741 - 5/16/24 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 39,861 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB512HAJQ-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sansung NVMe 512Gb |
| Test #87,737 - 5/16/24 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 41,825 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,735 - 5/16/24 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 7,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DV403) |
| Board: | Rockchip RK3566 Orange Pi CM4 Board |
| Device: | HP DV403 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #87,734 - 5/16/24 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Rockchip RK3566 Orange Pi CM4 Board |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,733 - 5/16/24 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 566 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Note: | transcend 8gb sd |
| Test #87,732 - 5/16/24 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 32,118 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS2241 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS22414TBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,731 - 5/16/24 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 46,681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | netac ssd on pi 5 in argon onev3/m.2 nvme pcie |
| Test #87,730 - 5/16/24 6:38 am | |
|---|---|
| Score: | 24,758 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DC1000B Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SEDC1000BM8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston DC1000B gen 3 nvme |
| Test #87,727 - 5/16/24 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,732 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #87,726 - 5/16/24 5:50 am | |
|---|---|
| Score: | 63,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3, 500GB, Pi5, PCIe gen3 |
| Test #87,725 - 5/16/24 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 43,985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 500GB, Pi5, PCIe gen2 |
| Test #87,724 - 5/16/24 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 7,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #87,723 - 5/16/24 2:56 am | |
|---|---|
| Score: | 50,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,722 - 5/16/24 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 35,445 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Gen 3 Speed test |