To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,657 - 5/15/24 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 53,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | geekoi x101 |
| Test #87,656 - 5/15/24 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 38,278 |
| User: | st|ngx |
| Brand: | Intel 665p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKNW010T8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | INTEL SSDPEKNW010T8 on Pi 5 using X1001A |
| Test #87,655 - 5/15/24 8:42 am | |
|---|---|
| Score: | 57,181 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KIOXIA-EXCERIASSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | test |
| Test #87,652 - 5/15/24 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 39,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM790 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM7901TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RBPi5_Results |
| Test #87,650 - 5/15/24 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 13,987 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | jay |
| Test #87,649 - 5/15/24 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 55,581 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Black 770 Pi5 |
| Test #87,648 - 5/15/24 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 57,985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM790 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM7901TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5_results |
| Test #87,647 - 5/15/24 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 6,399 |
| User: | gex |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 240GB with Sabrent USB 3.0 to 2.5 SATA adapter on rpi4 |
| Test #87,646 - 5/15/24 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JC1S5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | my ssd |
| Test #87,643 - 5/15/24 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #87,642 - 5/15/24 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Ultra MicroSD |
| Test #87,641 - 5/15/24 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry 3B+ Samsung SD 32GB |
| Test #87,640 - 5/15/24 5:17 am | |
|---|---|
| Score: | 8,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC GreenM.22280240GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Raspberry 4B 8GB SSD 128GB |
| Test #87,638 - 5/15/24 4:47 am | |
|---|---|
| Score: | 14,446 |
| User: | linatude |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME Crucial P300 on VisionFive V2 heap of garbage |
| Test #87,630 - 5/15/24 4:07 am | |
|---|---|
| Score: | 20,811 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CVB M.2 SATA SSD |
| Board: | t530 Thin Client |
| Device: | SSSTC CV8-8E128-HP |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #87,629 - 5/15/24 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 36,002 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM128GDJTNG-8310A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvm1 |
| Test #87,628 - 5/15/24 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 9,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A1000 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA1000M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #87,626 - 5/15/24 3:15 am | |
|---|---|
| Score: | 53,539 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM6202TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,625 - 5/15/24 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | SAMSUNG EVO Plus 128GB MB-MC128SA on Raspi 4B (2.1 GHz OCed) |
| Test #87,624 - 5/15/24 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |