To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,623 - 5/15/24 2:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,032 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd1 |
| Test #87,621 - 5/15/24 2:50 am | |
|---|---|
| Score: | 53,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba XG6 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba KXG6AZNV512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,619 - 5/15/24 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,158 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #87,618 - 5/15/24 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #87,614 - 5/15/24 2:03 am | |
|---|---|
| Score: | 2,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team SD (Stora) |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | Team Stora |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,612 - 5/15/24 1:32 am | |
|---|---|
| Score: | 38,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-1342-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent Rocket Nano |
| Test #87,611 - 5/15/24 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 46,705 |
| User: | Kev S |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Intel Optane NVME M10 16 GB |
| Test #87,610 - 5/15/24 12:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team SD (Stora) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Team Stora |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,604 - 5/14/24 10:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,440 |
| User: | Streak |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | orange pi 5 using nvme m2 ssd |
| Test #87,602 - 5/14/24 8:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,645 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FF8S9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FF8S9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Plus 512GB A2 V30 on Pi 5 after 10 min idle |
| Test #87,595 - 5/14/24 7:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus 500 |
| Test #87,593 - 5/14/24 7:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON S980 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | LITEON S980128 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #87,591 - 5/14/24 6:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,555 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,590 - 5/14/24 5:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,829 |
| User: | Ghost |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3256GNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Ghost |
| Test #87,588 - 5/14/24 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,760 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus SSD on Pi 5 using 52Pi M.2 NVME SSD Adaptor N04 |
| Test #87,586 - 5/14/24 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,859 |
| User: | seanahan |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung SSD 860 EVO M.2 250GB on Pi 4 using Argon ONE M.2 Case (ASMedia SATA bridge, USB ID 174c:55aa, ASM1051E/ASM1053E/ASM1153/ASM1153E) in USB Mass Storage mode (add usb-storage.quirks=174c:55aa:u to /boot/cmdline.txt or /boot/firmware/cmdline.txt) |
| Test #87,585 - 5/14/24 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,037 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Silicon Power A60 256GB on Pi 5 via Argon One V3 NVMe |
| Test #87,584 - 5/14/24 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,166 |
| User: | seanahan |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung SSD 860 EVO M.2 250GB on Pi 4 using Argon ONE M.2 Case (ASMedia SATA bridge, USB ID 174c:55aa, ASM1051E/ASM1053E/ASM1153/ASM1153E) in UAS mode (files disappear occasionally) |
| Test #87,583 - 5/14/24 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using JMicron SATA to USB adapter |
| Test #87,582 - 5/14/24 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,094 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |