To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,581 - 5/14/24 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Rockchip RK3566 Orange Pi CM4 Board |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | x |
| Test #87,579 - 5/14/24 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,363 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP34 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP4256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,578 - 5/14/24 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,146 |
| User: | zac |
| Brand: | Mushkin Pilot NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Mushkin MKNSSDPL120GB-D8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi 5 |
| Test #87,577 - 5/14/24 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 26,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Legend 710 |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | AData LEGEND710 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Adata LEGEND 710 512GB |
| Test #87,576 - 5/14/24 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk_SD |
| Test #87,574 - 5/14/24 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,481 |
| User: | gotj |
| Brand: | Kingston eMMC (TM306) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Kingston TM306 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | hardkernel emmc on odroid xu4 |
| Test #87,570 - 5/14/24 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,883 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | mvmetest |
| Test #87,567 - 5/14/24 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,735 |
| User: | WD356 G3 |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD PC SN530 M.2 2230 SSD 256GB NVMe PCIe Gen 3 |
| Test #87,565 - 5/14/24 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #87,561 - 5/14/24 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 43,424 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | HP EliteDesk 800 G1 SFF |
| Device: | Transcend TS120GMTS820S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | M2 SATA |
| Test #87,560 - 5/14/24 11:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4 sandisk sp32g |
| Test #87,559 - 5/14/24 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 7,289 |
| User: | theykk |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | QEMU QEMUHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | HC320 in casaos |
| Test #87,558 - 5/14/24 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | madhekar |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | zesha |
| Test #87,557 - 5/14/24 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 7,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON S980 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | LITEON S980128 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #87,556 - 5/14/24 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 7,211 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON S980 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | LITEON S980128 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #87,555 - 5/14/24 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 53,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,554 - 5/14/24 10:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,144 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #87,551 - 5/14/24 9:57 am | |
|---|---|
| Score: | 364 |
| User: | rosco |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | C10 |
| Test #87,550 - 5/14/24 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 49,788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot 128GB NVMe PCIe_Gen3 |
| Test #87,549 - 5/14/24 9:20 am | |
|---|---|
| Score: | 59,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |