To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,325 - 5/11/24 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | [A[B[C |
| Test #87,322 - 5/11/24 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 10,406 |
| User: | haimana2 |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | haimana2 |
| Test #87,317 - 5/11/24 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 43,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #87,316 - 5/11/24 9:20 am | |
|---|---|
| Score: | 8,266 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec P3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | KingSpec P3-128 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingspec 128GB |
| Test #87,315 - 5/11/24 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 43,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #87,312 - 5/11/24 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,815 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba MQ01ACF050 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba HardDisk on Pi5 |
| Test #87,310 - 5/11/24 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 37,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston OM8SEP4256Q-A0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter PCIe Gen 3 |
| Test #87,298 - 5/11/24 2:23 am | |
|---|---|
| Score: | 40,659 |
| User: | aBUGSworstnightmare |
| Brand: | Western Digital Green SN350 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS240G2G0C-00AJM0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WDS240G2G0C-00AJM0 on Pi5 |
| Test #87,296 - 5/11/24 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 37,636 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNVS1000GDAHUA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,295 - 5/11/24 1:45 am | |
|---|---|
| Score: | 11,642 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 on PI400 2GHz |
| Test #87,290 - 5/10/24 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,544 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Test #87,287 - 5/10/24 10:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Strontium SD (MS) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Strontium MS |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #87,283 - 5/10/24 9:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 56,809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P1 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P1SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RP5 |
| Test #87,280 - 5/10/24 7:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot BurstElite |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #87,279 - 5/10/24 7:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,171 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | XRAY nvme pi5 |
| Test #87,278 - 5/10/24 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,828 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD64G |
| Test #87,276 - 5/10/24 6:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,275 - 5/10/24 6:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FF8S5) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung FF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | orange pi 5 plus eMMC |
| Test #87,274 - 5/10/24 6:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 sdcard |
| Test #87,273 - 5/10/24 5:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,681 |
| User: | KW |
| Brand: | PNY CS1030 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS1030500GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PNY SSD 500GB |