To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #87,272 - 5/10/24 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,914 |
| User: | Rustle |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO on Pi5 |
| Test #87,271 - 5/10/24 4:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,113 |
| User: | qqq |
| Brand: | Western Digital Black Performance Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS512G1X0C-00ENX0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,270 - 5/10/24 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM961NVMeSAMSUNG512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | name |
| Test #87,269 - 5/10/24 3:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,003 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG30ZMS256GNVMeTOSHIBA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | pcie test2 |
| Test #87,266 - 5/10/24 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 85,669 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | OptiPlex 3000 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,263 - 5/10/24 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,219 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | generic card |
| Test #87,262 - 5/10/24 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,787 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #87,261 - 5/10/24 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 Evo on Pi 5 |
| Test #87,257 - 5/10/24 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 64,368 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Crucial CT1000T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OrangePi5Plus Ubuntu 6.1 |
| Test #87,253 - 5/10/24 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,296 |
| User: | haimana |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intel SSDSC2BW240H6 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | haimana |
| Test #87,250 - 5/10/24 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 EVO on PI 5 using SupTronics NVMe pci shield |
| Test #87,249 - 5/10/24 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,140 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac 250GB NV3000 |
| Test #87,246 - 5/10/24 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 40,292 |
| User: | DD |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | netac NV3000 nvme geekpi 1001 hat rpi5 8gb |
| Test #87,244 - 5/10/24 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,671 |
| User: | DD |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | netac NV3000 gen3 mode |
| Test #87,243 - 5/10/24 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 39,215 |
| User: | DD |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | netac NV3000 x1001 hat rpi5 8gb |
| Test #87,242 - 5/10/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 53,444 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,241 - 5/10/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #87,239 - 5/10/24 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 543 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card on Pi 5 |
| Test #87,237 - 5/10/24 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 53,727 |
| User: | Myrpi5 |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310960GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot M2 P310 960 GB SSD on Pi 5 using GeekWorm X1001 PCIe-NVME M2 SSD PIP |
| Test #87,236 - 5/10/24 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 42,511 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC511HFM512GDJTNI-82A0A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |