To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #81,035 - 3/6/24 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test1001 |
| Test #81,027 - 3/6/24 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 3,009 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Transcend TS32GSSD370S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Transcend SSD370S on Pi3B using SATA to USB adapter |
| Test #81,025 - 3/6/24 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 67,010 |
| User: | mike91390 |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus 1TB on Raspberry Pi 5 using GeekPi(S2Pi) N04 Pcie |
| Test #81,015 - 3/6/24 4:44 am | |
|---|---|
| Score: | 8,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | orangepi3B eMMC |
| Test #81,008 - 3/6/24 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,363 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | lexar 32gb orange pi zero 3 |
| Test #81,006 - 3/6/24 3:10 am | |
|---|---|
| Score: | 30,582 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Legend 710 |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | AData LEGEND710 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | qqq |
| Test #81,004 - 3/6/24 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 17,909 |
| User: | Zen Code |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac NVMeSSD512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac N930ES M.2 2242 PCIe Gen3*2 |
| Test #81,002 - 3/6/24 12:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,891 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | jason |
| Test #80,999 - 3/5/24 10:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SC300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix SC300BSATA512GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SK/Hynix 512GB on Rpi 4 |
| Test #80,997 - 3/5/24 9:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | k52 pi 4 usb adapter |
| Test #80,996 - 3/5/24 9:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,972 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | james |
| Test #80,995 - 3/5/24 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,016 |
| User: | John Fortnite |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Le Potato using Aliexpress Micro SD |
| Test #80,994 - 3/5/24 7:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Note: | kingston dta trvller usb with pi 5 8gb |
| Test #80,993 - 3/5/24 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | OMV on samsung 64gb usbstick in raspberry pi 4 4 GB |
| Test #80,992 - 3/5/24 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP EX900 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | HP SSDEX900250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,990 - 3/5/24 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk USB3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,989 - 3/5/24 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | OS on samsung usb on pi4 4 gb |
| Test #80,988 - 3/5/24 5:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,254 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | crucial |
| Test #80,987 - 3/5/24 5:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,986 - 3/5/24 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,864 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk extreme pro microsdxc a2 |