To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #80,943 - 3/5/24 4:32 am | |
|---|---|
| Score: | 748 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MK8046GSX |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #80,941 - 3/5/24 2:47 am | |
|---|---|
| Score: | 9,330 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZNLN256HAJQ-000H7 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #80,935 - 3/5/24 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 53,638 |
| User: | mike91390 |
| Brand: | EDILOCA EN600 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN600Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PNY CS1030 1TB SSD on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 Pcie |
| Test #80,932 - 3/5/24 1:44 am | |
|---|---|
| Score: | 8,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 1TB SSD on Pi4 using USB3 |
| Test #80,930 - 3/5/24 1:27 am | |
|---|---|
| Score: | 51,203 |
| User: | mike91390 |
| Brand: | PNY CS1030 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS1030500GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PNY CS1030 500GB SSD on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 Pcie |
| Test #80,928 - 3/4/24 10:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,130 |
| User: | blasio |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Turing Machines RK1 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 PRO M.2 NVMe SSD on Turing RK1 |
| Test #80,925 - 3/4/24 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,139 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (58A43) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B+ |
| Device: | Foresee 58A43 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | RockPi 4B+ |
| Test #80,924 - 3/4/24 8:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,152 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9B1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM9B1NVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | jason |
| Test #80,923 - 3/4/24 8:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,179 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #80,921 - 3/4/24 8:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,723 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | a |
| Test #80,920 - 3/4/24 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #80,919 - 3/4/24 8:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 646 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #80,914 - 3/4/24 5:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 949 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Amlogic S905X |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | X96 Mini Plus Armbian with SanDisk SD card 32GB |
| Test #80,911 - 3/4/24 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK256 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #80,909 - 3/4/24 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Silicon Power 1TB Micro SDXC |
| Test #80,908 - 3/4/24 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,078 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1tb-usb-test |
| Test #80,904 - 3/4/24 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 2,200 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 670p M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDPEKNU512GZH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD NVMe Sander |
| Test #80,899 - 3/4/24 11:23 am | |
|---|---|
| Score: | 429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | RPI4 with chinese card |
| Test #80,898 - 3/4/24 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,021 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32 GB JB1RT |
| Test #80,897 - 3/4/24 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 494 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C4 |
| Note: | San Disk 32 GB |