To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #80,440 - 3/1/24 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Generic model: A3A564 size: 232.96 GiB eMMc |
| Test #80,437 - 3/1/24 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 946 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | A1 SD Card on RPI4B |
| Test #80,435 - 3/1/24 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Samsung JE4S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung High Endurance 256GB on Pi 2 MicroSD |
| Test #80,428 - 3/1/24 11:31 am | |
|---|---|
| Score: | 4,871 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | QEMU HARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | Ubuntu Mac QEMU |
| Test #80,427 - 3/1/24 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 28,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,415 - 3/1/24 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 28,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,410 - 3/1/24 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #80,401 - 3/1/24 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 42,655 |
| User: | mike91390 |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Silicon SPCC M.2 PCIe A60 on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 Pcie |
| Test #80,398 - 3/1/24 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 36,715 |
| User: | mike91390 |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Silicon SPCC M.2 PCIe A60 on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 Pcie |
| Test #80,396 - 3/1/24 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 12,566 |
| User: | Hombre1968 |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston Datatraveller 256Gb on Pi 5 |
| Test #80,393 - 3/1/24 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,995 |
| User: | WolfG |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SR128 on pi 5 |
| Test #80,392 - 3/1/24 5:19 am | |
|---|---|
| Score: | 29,533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,390 - 3/1/24 4:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | FNK GenericMassStorageClass |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB on pi 5 |
| Test #80,389 - 3/1/24 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #80,387 - 3/1/24 4:00 am | |
|---|---|
| Score: | 30,558 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS512GMTE220S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,386 - 3/1/24 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 8,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P1 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT1000P1SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,385 - 3/1/24 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 31,251 |
| User: | WolfG |
| Brand: | Intenso Memory Case |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso WD50NPZZ-00A9JT0 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | INTENSO 5GB USB 3.0 on pi 5 |
| Test #80,384 - 3/1/24 3:34 am | |
|---|---|
| Score: | 28,198 |
| User: | WolfG |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba MQ01UBB200 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Toshiba USB 3.0 on pi 5 |
| Test #80,383 - 3/1/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,086 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Baititon mSATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Baititon BT58SSD08M |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,382 - 3/1/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,789 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC WDS120G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |