To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #80,381 - 3/1/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #80,380 - 3/1/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 7,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS64GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #80,377 - 3/1/24 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 21,735 |
| User: | AHMED |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | Lenovo ThinkCentre M720q |
| Device: | Lexar SSDNS100128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | KIOXIA SSD 128GB |
| Test #80,376 - 3/1/24 2:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,209 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | TCSUNBOW M1 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | TCSUNBOW M132GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #80,375 - 3/1/24 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | TCSUNBOW M3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | TCSUNBOW M360GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #80,374 - 3/1/24 2:16 am | |
|---|---|
| Score: | 7,109 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #80,371 - 3/1/24 2:15 am | |
|---|---|
| Score: | 6,590 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #80,369 - 3/1/24 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 7,702 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871b M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung MZNLH128HBHQ-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung 128GB SATA m.2 on Raspberry Pi 4 running OpenAutoPro 16 |
| Test #80,368 - 3/1/24 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 6,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DA403) |
| Board: | Mixtile Edge 2 |
| Device: | HP DA403 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #80,366 - 2/29/24 11:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,509 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #80,365 - 2/29/24 10:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,601 |
| User: | Pi5_SD |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme SDcard on Pi5 |
| Test #80,364 - 2/29/24 10:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 429 |
| User: | WolfG |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Note: | Unknown Device on pi 5 |
| Test #80,363 - 2/29/24 9:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 344 |
| User: | WolfG |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Note: | Transcent USD on pi 5 |
| Test #80,362 - 2/29/24 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,359 - 2/29/24 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #80,357 - 2/29/24 4:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,070 |
| User: | Esteban Jifcote |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 500Gb on PI5 8Mb bookwork |
| Test #80,356 - 2/29/24 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,955 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Raspberry Pi CM4 integral EMMC |
| Test #80,355 - 2/29/24 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 981 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO+ 32GB on Orange Pi 5 Plust |
| Test #80,354 - 2/29/24 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk model: SD32G on Orange Pi 5 Plus |
| Test #80,353 - 2/29/24 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,054 |
| User: | gielo |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | OMEN by HP Laptop 15-dc0xxx |
| Device: | Samsung MZVLB256HAHQ-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Intel i5 + 40gb ram + ssd usb 256gb |