To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #80,352 - 2/29/24 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,069 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #80,351 - 2/29/24 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 10,052 |
| User: | Hombre1968 |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston Data Traveller Max 256Gb |
| Test #80,350 - 2/29/24 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 3,389 |
| User: | Hombre1968 |
| Brand: | Toshiba XG5 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba KXG50ZNV256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Toshiba KXG50ZNV256G NVMe SSD via RTL9210B-CG NVMe-to-USB adapter |
| Test #80,349 - 2/29/24 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 3,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | QEMU Virtual Hard Disk |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | QEMU HARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | QEMU Ubuntu |
| Test #80,338 - 2/29/24 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,030 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD-Card |
| Test #80,337 - 2/29/24 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,927 |
| User: | robpio |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 32gb on Pi5 @2.7ghz |
| Test #80,335 - 2/29/24 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 3,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD860PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 1 |
| Test #80,334 - 2/29/24 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 976 |
| User: | webcrew |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SM32G on Orange Pi Zero 2 running clean DietPi 9.1 |
| Test #80,333 - 2/29/24 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 76,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T700 |
| Board: | B650M PG Riptide WiFi |
| Device: | Crucial CT2000T700SSD3 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,331 - 2/29/24 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit 128GB oin PI 4 |
| Test #80,329 - 2/29/24 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,023 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #80,328 - 2/29/24 1:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,586 |
| User: | robpio |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro sd on Pi 400 |
| Test #80,327 - 2/29/24 1:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,445 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #80,324 - 2/29/24 12:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCE) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk ACLCE |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk model: ACLCE |
| Test #80,322 - 2/28/24 11:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | RPi CM4 16G |
| Test #80,320 - 2/28/24 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,698 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi4 8gb OC |
| Test #80,316 - 2/28/24 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,139 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD Professional 1000X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 7MKHS |
| Class: | C10 V90 U3 |
| Note: | Pi4FlircSDCard |
| Test #80,315 - 2/28/24 7:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler Max |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston DataTravelerMax |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,314 - 2/28/24 6:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 995 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD Professional 1000X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 7MKHS |
| Class: | C10 V90 U3 |
| Note: | Pi4FlircSDCard |
| Test #80,313 - 2/28/24 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SandiskUSB |