To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #80,313 - 2/28/24 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SandiskUSB |
| Test #80,312 - 2/28/24 4:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 973 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | RK322x TV Box board |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | C0 |
| Test #80,311 - 2/28/24 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,701 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #80,310 - 2/28/24 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,100 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 64bit bookworm on 64gb usb stick, Pi 5 8GB |
| Test #80,307 - 2/28/24 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,301 |
| User: | Olie |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SDSSDH3512G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi 5 |
| Test #80,304 - 2/28/24 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 Test |
| Test #80,300 - 2/28/24 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,299 - 2/28/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 31,212 |
| User: | fo0bar |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB512HBJQ-00007 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | On Pimoroni NVMe bse (pi5) |
| Test #80,298 - 2/28/24 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung SDXC 128GB on Pi 4 |
| Test #80,296 - 2/28/24 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 12,391 |
| User: | Monkey |
| Brand: | VMware Virtualized Disk |
| Board: | VMware Virtual Platform |
| Device: | VMware VirtualS |
| Class: | Virtual |
| Note: | VMware 120GB |
| Test #80,294 - 2/28/24 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4sd |
| Test #80,291 - 2/28/24 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 13,236 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840Evo 500 GB on Orico SATA to USB adapter |
| Test #80,289 - 2/28/24 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk SL64G on pi 5 |
| Test #80,287 - 2/28/24 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC32G on Pi 2 Model B Rev 1.1 |
| Test #80,286 - 2/28/24 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 7,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #80,285 - 2/28/24 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SE64G on pi 5 |
| Test #80,284 - 2/28/24 7:44 am | |
|---|---|
| Score: | 11,894 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY CS900960GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd sata on orangePi 5 |
| Test #80,282 - 2/28/24 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 8,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #80,280 - 2/28/24 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 46,724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP EX900 Plus Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | HP SSDEX900Plus256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,279 - 2/28/24 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 3,394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 1 |