To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #80,251 - 2/27/24 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #80,250 - 2/27/24 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 4,770 |
| User: | ManniX |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go Plus 256 GB on Pi 5 |
| Test #80,249 - 2/27/24 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus microSD 64 GB on Raspberry Pi 5 Model B Rev 1.0 |
| Test #80,248 - 2/27/24 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,246 - 2/27/24 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 54,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC711 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFS512GDE9X081N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK hynix Gold P31/PC711 NVMe Solid State Drive |
| Test #80,244 - 2/27/24 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD01T |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,243 - 2/27/24 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 8,032 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Elecom ESD-EPK Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Elecom ESD-EPK |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #80,242 - 2/27/24 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 258 |
| User: | BonesJD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Edge 32GB MicroSD HC on Pi 5 |
| Test #80,241 - 2/27/24 4:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,168 |
| User: | mypi |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #80,240 - 2/27/24 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,347 |
| User: | mypi |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | mypi |
| Test #80,238 - 2/27/24 2:25 am | |
|---|---|
| Score: | 4,613 |
| User: | raspberry pi 5 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk extreme 64GB on Pi 5 on sd port |
| Test #80,237 - 2/27/24 2:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,232 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #80,236 - 2/27/24 1:54 am | |
|---|---|
| Score: | 21,833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMe_test.txt |
| Test #80,235 - 2/27/24 1:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,234 - 2/27/24 12:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,900 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SR64G SD on Pi 5 |
| Test #80,232 - 2/26/24 11:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 M.2 Series |
| Board: | HP t730 Thin Client |
| Device: | SP M.2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Silicon Power A55 M.2 1TB on HP T730 with 16GB RAM |
| Test #80,230 - 2/26/24 9:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 70,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate FireCuda 530 |
| Board: | F7BSC |
| Device: | Seagate FireCuda530ZP1000GM30013 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,229 - 2/26/24 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,612 |
| User: | balankanon |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | smasung 128 gb |
| Test #80,226 - 2/26/24 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,841 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Crucial256GBSabrent2.5 |
| Test #80,225 - 2/26/24 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | BX500 on JMS578 |