To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #80,225 - 2/26/24 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | BX500 on JMS578 |
| Test #80,224 - 2/26/24 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,166 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Testing tool |
| Test #80,223 - 2/26/24 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,076 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Test |
| Test #80,219 - 2/26/24 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,785 |
| User: | atishsb |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 |
| Test #80,218 - 2/26/24 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 9,951 |
| User: | atishsb |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME Patriot P310 M.2 on RPI4B using NVME Orico Case with 10G USB Cable |
| Test #80,217 - 2/26/24 10:56 am | |
|---|---|
| Score: | 10,508 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung MZ7LN256HCHP-000L7 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #80,214 - 2/26/24 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 43,225 |
| User: | IDYLL |
| Brand: | Sabrent Rocket 4.0 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent Rocket4.0500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RAM clock 2600 |
| Test #80,210 - 2/26/24 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,241 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Matze PI4 |
| Test #80,209 - 2/26/24 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #80,208 - 2/26/24 7:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,031 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Clockworkpi A06 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | [A |
| Test #80,200 - 2/26/24 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 3,203 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 520 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2CW120A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #80,194 - 2/26/24 2:10 am | |
|---|---|
| Score: | 2,639 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vector Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | OCZ VECTOR180 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ Vector 180 256GB on Pi400 USB 2.0 |
| Test #80,187 - 2/26/24 12:10 am | |
|---|---|
| Score: | 603 |
| User: | asep |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk 8GB on Orange Pi 5 Plus |
| Test #80,184 - 2/25/24 10:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,759 |
| User: | asep |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on OrangePi 5 Plus |
| Test #80,182 - 2/25/24 9:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,133 |
| User: | sd |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #80,179 - 2/25/24 7:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 11,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | EMMC |
| Test #80,177 - 2/25/24 7:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 926 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #80,173 - 2/25/24 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 125,612 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Pro |
| Board: | Recoil VII 17 |
| Device: | Corsair MP600PRO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sonic |
| Test #80,171 - 2/25/24 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,906 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #80,170 - 2/25/24 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,974 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | new |