To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #80,169 - 2/25/24 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 911 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #80,167 - 2/25/24 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,384 |
| User: | lubriBoy |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB |
| Test #80,166 - 2/25/24 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,849 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #80,164 - 2/25/24 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Overclocked Pi3 with 16GB Optane SSD (SSK M.2 Enclosure) |
| Test #80,162 - 2/25/24 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DA412) |
| Board: | Mixtile Blade 3 v1.0.1 |
| Device: | HP DA412 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC Mixtile blade 3 |
| Test #80,161 - 2/25/24 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi3 with 16GB Optane SSD (SSK M.2 enclosure) |
| Test #80,158 - 2/25/24 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,706 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi550 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Verbatim Vi550S3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | a |
| Test #80,157 - 2/25/24 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 529 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY Turbo |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY USB3.2.1FD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Rpi3b+ PNY USB Thumb Drive |
| Test #80,156 - 2/25/24 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 9,434 |
| User: | plugh |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Axe memory 250gb speedy+ usb stick |
| Test #80,155 - 2/25/24 9:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk on Pi4 |
| Test #80,154 - 2/25/24 8:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,049 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RPI_Feb25_2024 |
| Test #80,151 - 2/25/24 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 6,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850EVOM.2500GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung EVO 850 512GB SSD on Pi 4 using ArgonOne case/adapter |
| Test #80,150 - 2/25/24 7:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,773 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #80,149 - 2/25/24 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 392 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | mircosd |
| Test #80,147 - 2/25/24 3:37 am | |
|---|---|
| Score: | 12,561 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Shield Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7Shield |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T7 1TB |
| Test #80,146 - 2/25/24 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,814 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64GB SD Card |
| Test #80,145 - 2/25/24 2:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,184 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | as |
| Test #80,144 - 2/25/24 2:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Card 16GB |
| Test #80,142 - 2/25/24 1:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,363 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #80,141 - 2/25/24 1:31 am | |
|---|---|
| Score: | 38,010 |
| User: | mike91390 |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SPCC M.2 PCIe SSD A60 on Raspberry Pi 5 using Geekworm X1001 Pcie |