To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #80,140 - 2/24/24 11:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 27,189 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | WDC BLACKSN7702TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #80,139 - 2/24/24 11:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #80,138 - 2/24/24 10:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | MicroCenter USB |
| Test #80,137 - 2/24/24 9:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #80,136 - 2/24/24 8:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 30,984 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigastone Prime Series 2.5" SSD |
| Board: | Latitude E7450 |
| Device: | Gigastone PrimeSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #80,135 - 2/24/24 6:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,190 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung MZNLN128HCGR-000H1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #80,134 - 2/24/24 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,116 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Banana Pi M2 Zero |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | st microelectronics sd card on banana pi zero |
| Test #80,133 - 2/24/24 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64 GB on Pi 4 |
| Test #80,132 - 2/24/24 6:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #80,130 - 2/24/24 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,164 |
| User: | danger |
| Brand: | Team AX2 Series |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Team T253512GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | teamgroup ax2 usb |
| Test #80,129 - 2/24/24 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Test #80,128 - 2/24/24 4:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston SUV500MS240G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | rth-pi400 |
| Test #80,127 - 2/24/24 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 27,568 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 256GB |
| Test #80,125 - 2/24/24 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,055 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro 1TB NVME on RPi 5 using Pimoroni NVMe Base T2 |
| Test #80,122 - 2/24/24 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,518 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP EX900 Plus Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | HP SSDEX900Plus256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #80,121 - 2/24/24 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,046 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Transcend TS-RDF5SD |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Evo 64 GB in orangepi zero 3 |
| Test #80,120 - 2/24/24 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston DataTraveler DTR30 |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Kingston DataTraveler3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Vendor: Kingston Rev: 0000 Prod: DataTraveler 3.0 |
| Test #80,119 - 2/24/24 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung ED2S5 512 GB on Pi4 |
| Test #80,118 - 2/24/24 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,498 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo SD |
| Test #80,117 - 2/24/24 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,017 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Rpi3b+ Sandisk Ultra 64G |